Spotkanie w dr Olgą Linkiewicz odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy na Pograniczu”, fot. T. Michalski, arch.

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy na Pograniczu”, które odbędzie się w niedzielę, 15 grudnia, o godz. 17:00 w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Tym razem gościem wydarzenia będzie dr Olga Linkiewicz, wybitna badaczka, historyczka i antropolożka, autorka książki „Lokalność i nacjonalizm. Społeczności wiejskie w Galicji Wschodniej w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Dr Olga Linkiewicz to absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, adiunkt w Instytucie Historii PAN oraz kierowniczka Szkoły Doktorskiej Anthropos Instytutów Polskiej Akademii Nauk. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród naukowych, w tym Nagród Naukowych tygodnika „Polityka” oraz Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego. Jej badania koncentrują się na historii Europy Wschodniej, pamięci społeczności lokalnych i społecznej historii wiedzy.

Podczas spotkania dr Linkiewicz podzieli się swoimi refleksjami na temat książki, która dogłębnie analizuje skomplikowane relacje społeczne i narodowe w Galicji Wschodniej w okresie międzywojennym. Dyskusja prowadzona bęzie przez Martę Derejczyk z Muzeum Etnograficznego (Oddział Muzeum Narodowego we Wrocławiu). W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli zakupić publikację w cenie promocyjnej oraz zdobyć autograf autorki.

„Rozmowy na Pograniczu” to inicjatywa Muzeum Kresów w Lubaczowie, która zaprasza do dialogu o dziedzictwie Kresów dawnej Rzeczypospolitej i kulturze pogranicza. W Radrużu, miejscu od wieków będącym stykiem kultur, prowadzone są rozmowy o wartościach, problemach i tożsamości tych terenów.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią, literaturą i kulturą Kresów. To wydarzenie to nie tylko możliwość poznania wybitnych osobowości, ale również okazja do refleksji nad dziedzictwem naszych przodków.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here