Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach chce oderwać nas od chaosu świątecznych przygotowań i zaprasza na widowisko plenerowe „Kolaż Bożonarodzeniowy”. Inscenizacja nawiązująca do tradycji ludowych jasełek odbędzie w niedzielę 22 grudnia, o godz. 18:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Oleszycach.
Widowisko będzie miało charakter plastyczno-muzyczny. Opowiedziane zostanie językiem teatru lalkowego i tańca, z wykorzystaniem dużych elementów scenograficznych, kukieł i ognia. W warstwie muzycznej usłyszymy pieśni adwentowe, chorał gregoriański i tradycyjne kolędy. Gliwicki Teatr „A”, który wykona pokaz, specjalizuje się w łączeniu sztuki teatralnej z duchowością człowieka, prezentując widowiska muzyczne, dramatyczne, oratoryjne oraz plenerowe.
Teatr „A” od 1996 roku prezentował swoje spektakle nie tylko w Polsce, ale także za granicą, np. w rzymskim Panteonie, Holandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi. Ich bogate w środki wyrazu formy przekazują uniwersalne, ponadczasowe wartości. Grupa była także organizatorami wydarzeń i wystawiała megawidowiska w Katowickim Spodku oraz liczne spektakle na festiwalach teatrów ulicznych.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Zwiastun widowiska znajdziecie na kanale YouTube:
Nie przegapcie okazji na wyjątkowe przeżycie artystyczne i świąteczny relaks w towarzystwie bliskich.
PZ, elubaczow.com
Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!