Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów rozstrzygną dwa postępowania przetargowe dotyczące przebudowy zbiorników wodnych w Dachnowie i Żukowie. Sprawdziliśmy czyje oferty były najkorzystniejsze i jakie pieniądze zostaną przeznaczone na te inwestycje.

Gmina Cieszanów w ostatnim czasie ogłosiła dwa postępowania o udzieleniu zamówień publicznych, które dotyczyły zbiorników wodnych położonych w miejscowościach Żuków i Dachnów. 21 i 27 listopada poznaliśmy wykonawców, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty w postępowaniu o wykonanie tych przedsięwzięć. Znamy także propozycje pozostałych oferentów.

Zbiornik wodny w Dachnowie

Do postępowania przystąpiły trzy podmioty, jednak oferta jednego z nich nie podlegała ocenie ze względu na formalne uchybienia (została odrzucona). W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma „Karol Głowa” z Modlnicy. Wartość najkorzystniejszej oferty wyceniona została na niecałe 355 tysięcy złotych (kontroferta wyceniona została na ponad 381 tysięcy złotych). Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy Cieszanów w obszarze przeciwdziałania negatywnym skutkom suszy poprzez przebudowę zbiornika wodnego w miejscowości Dachnów. Zgodnie z danymi udostępnionymi w zamówieniu, polega ono na zastosowaniu techniki „zaprojektuj i wybuduj”. Głównym elementem modyfikacji są prace ziemne (pogłębienie zbiornika), które mają na celu spowodować, by pełnił on funkcję zbiornika retencyjnego. 

Zbiornik wodny w Żukowie

Do teego postępowania przystąpiły natomiast cztery podmioty, jednak podobnie jak w przypadku zbiornika położonego w Dachnowie, jedna oferta ze względu na formalne uchybienia została odrzucona. W postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma „Zakład Produkcyjno-Handlowy Zbigniew Furmanik” z Jarosławia. Wartość najkorzystniejszej oferty wyceniona została na nieco ponad 172 tysiące złotych (kontroferty opiewały na kwoty ponad 231 tysięcy złotych oraz 435 tysięcy złotych). Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców gminy Cieszanów w obszarze przeciwdziałania negatywnym skutkom suszy poprzez przebudowę zbiornika wodnego w miejscowości Żuków. Podobnie, jak w przypadku dachnowskiego zbiornika, tutaj również wymagane jest zastosowanie się do zasady „zaprojektuj i wybuduj”, a głównym elementem modyfikacji również są prace ziemne (pogłębienie zbiornika), które mają na celu spowodować, by pełnił on funkcję zbiornika retencyjnego. 

Według wzoru umowy, wykonawcy będa mieli 180 dni od momentu podpisania umowy na realizację prac. Po ich zakończeniu, z pewnością poinformujemy Państwa o efektach na łamach portalu.

Oba zadania są realizowane ze wsparciej środków z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

elubaczow.com, akd


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here