W sobotę (16.11) w kościele parafialnym w Oleszycach odbyła się uroczysta msza święta w intencji zmarłych strażaków z terenu powiatu lubaczowskiego. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli straży pożarnej, władz samorządowych oraz społeczności lokalnej, chcących uczcić pamięć tych, którzy poświęcili się służbie na rzecz bezpieczeństwa innych.

Mszy świętej przewodniczył kapelan strażaków ks. Sławomir Szewczak, wspólnie z ks. Arturem Schodzińskim oraz ks. kan. Józefem Dudkiem. Podczas nabożeństwa odczytano nazwiska strażaków, którzy zmarli w ostatnich latach. Był to wzruszający moment, w którym obecni mogli w ciszy i skupieniu wspomnieć ich poświęcenie i oddanie służbie. Delegacje jednostek OSP i PSP złożyły na ołtarzu symboliczne znicze, wyrażając w ten sposób swoją pamięć i wdzięczność.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele wielu instytucji i organizacji. Obecni byli m.in. Józef Ozimek, członek Zarządu Powiatu Lubaczowskiego, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, bryg. Wiktor Serafin, a także przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu. Swoją obecność zaznaczyły również Zarządy Oddziałów Gminnych i Powiatowego OSP RP oraz lokalni samorządowcy.

Msza święta była nie tylko okazją do modlitwy za zmarłych strażaków, ale także wyrazem szacunku i uznania dla ich służby. Ich poświęcenie, odwaga i gotowość do niesienia pomocy zasługują na wieczną pamięć.

Źródłoi więcej zdjęć: www.lubaczow998.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here