W ostatnich latach, jak mantrę powtarzamy, że wszyscy, bez względu na wiek, musimy zachowywać szczególną ostrożność korzystając z internetu. Kradzież tożsamości, wyłudzenie danych, hejt – to przykłady działań, na które narażeni są zarówno dorośli, jak i młodzi użytkownicy. Według badania NASK „Co robią nasze dzieci w sieci – NASTOLATKI 3.0” prawie co trzeci nastolatek padł ofiarą co najmniej jednej formy cyberprzestępczości. Co czwarty z nich uważa, że podmiotami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa w sieci powinni być właściciele i administratorzy stron, portali oraz aplikacji.

Fałszywe wiadomości od pozornie prawdziwych znajomych, powiadomienie o blokadzie konta na facebooku z linkiem do odzyskiwania dostępu czy maile łudząco podobne do wysyłanych przez ulubione marki to w rzeczywistości oszustwa. Takie wiadomości, banery i linki kierują do phishingowej strony logowania i mają za zadanie wykraść dane wrażliwe, a nierzadko instalować oprogramowanie śledzące, co w konsekwencji może skutkować wyłudzeniem np. danych autoryzacyjnych do aplikacji bankowej i kradzieży środków z konta.

Dziecięca oferta w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie

Mądre bankowanie to bezpieczne bankowanie. Bank Spółdzielczy w Lubaczowie ma na nie sposób. Niezależnie od tego, czy dziecko ma 7, 10 czy 15 lat, w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie opanuje swoje finanse łatwo i bezpiecznie, za pomocą jednej aplikacji.

Dzięki aplikacji BSGo Kids młodsze dzieci (7-12 lat) bezpiecznie BLIK-ują, a kiedy kończą 13 lat, automatycznie przechodzą na aplikację BSGo Junior. Aplikacja zmienia wygląd na specjalnie przygotowany dla nastolatków widok, a bank udostępnia więcej opcji i usług odpowiednich dla tej grupy wiekowej. Pojawiają się przelewy na telefon i doładowania telefonów.

Bezpieczne bankowanie z aplikacją BSGo Kids i BSGo Junior

Z aplikacją BSGo Kids i BSGo Junior dziecko zaczyna bezpieczną przygodę w świecie finansów. Aplikacja mobilna i serwis internetowy mają wiele rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo:

  • Blokada aplikacji mobilnej w przypadku zgubienia czy kradzieży telefonu – szybkie zablokowanie w serwisie internetowym, również za pomocą usługi voicebot, która działa w banku przez całą dobę. 
  • Blokada karty płatniczej – jeśli karta się odnajdzie (na dnie plecaka), można ją odblokować i korzystać z niej dalej. Jeśli jednak jest obawa, że dostała się w niepowołane ręce to należy ją zastrzec w banku. Aby uzyskać nową kartę wystarczy udać się z rodzicem do placówki bankowej.
  • Bezpieczne logowanie – logowanie do aplikacji można zabezpieczyć PINem lub biometrią, czyli odciskiem palca lub rozpoznawaniem twarzy. Funkcja ta jest zależna od możliwości smartfona użytkownika.
  • Bezpieczne limity – dzięki możliwości ustalenia limitów dla transakcji, rodzic może wspomagać w zabezpieczeniu gromadzonych środków przed wypłatą przez niepowołane osoby oraz kontrolować wydatki swojego dziecka.

Artykuł opracowano przy współpracy z partnerem, firmą Asseco Poland S.A.

Artykuł partnera.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

  1. nie będzie nowych komputerów dla seniory oni mają dość zbliża się sylwester gdzie można coś wynająć i dobrze zabawić która sala jest odpowiednia pod to ? tylko nie pod Warszawą żeby było ciepło i dużo jedzenia i DJ

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj