Muzeum Kresów w Lubaczowie chce odtworzyć oraz podtrzymać transgraniczne i sąsiedzkie związki kulturowe, dlatego w najbliższą sobotę, 21 września zaprasza do Zespołu Cerkiewnego w Radrużu, gdzie odbędzie się druga część projektu „Granica, która łączy. Transgraniczne transfery kultury w dobie wojny”.

Idea projektu polega na powrocie do przedwojennych kulturowych związków oraz na aktywizacji współpracy na pograniczu. Działania mają na celu budowanie mostów pomiędzy dwoma narodami i odkrywanie wspólnego dziedzictwa kulturowego. Poszczególne wydarzenia będą więc realizowane zarówno we Lwowie, jak i w Radrużu.

W sobotę o godzinie 17:00 w Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbędzie się wernisaż wystawy „Radruż. Źródła ikony”, na której zostaną zaprezentowane prace wykładowców i studentów Szkoły Ikonograficznej „Radruż”, przy Ukraińskim Katolickim Uniwersytecie we Lwowie.

Natomiast o godzinie 19:00 w cerkwi św. Paraskewy, odbędzie się koncert znakomitego lwowskiego zespołu KURBASY, który zaprezentuje swój program „Pieśni ukraińskiego lasu”. Program ten, którego początki związane były z początkiem epidemii COVID-19, jest wypełniony tradycyjnymi pieśniami z różnych regionów Ukrainy.

Projekt jest realizowany dzięki dofinansowaniu Centrum Dialogu im. Juliusza Mieroszewskiego, a także wsparciu Województwa Podkarpackiego i Powiatu Lubaczowskiego.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here