W środę (31.07) Kresowa Osada w Baszni Dolnej stała się centrum muzyki i tańca podczas wyjątkowego wydarzenia „Tańcząc z Kresami”. Potańcówka przyciągnęła liczne grono uczestników, którzy mieli okazję podziwiać tradycyjne stroje ludowe, pokaz tańca oraz wziąć udział w warsztatach.

W trakcie popołudniowego spotkania, Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” zaprezentował piękne stroje ludowe, w tym lubaczowskie i huculskie, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Prezentacja strojów była nie tylko okazją do poznania tradycyjnych ubiorów, ale także do zagłębienia się w bogatą kulturę kresową.

Po pokazie, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach tańca prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Tańce kresowe i huculskie, pełne energii i radości, zachwyciły zarówno młodszych, jak i starszych miłośników kultury ludowej. Wspólna zabawa na parkiecie była doskonałą okazją do integracji i aktywnego spędzenia czasu.

Wieczór zakończył się potańcówką, podczas której każdy mógł spróbować swoich sił w tańcu i cieszyć się atmosferą trwającego u nas obecnie Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Galeria zdjęć, fot. festiwalkresow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 15 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

  1. gdyby nie te kresowe coś tam coś tam to nie było by damskich i męskich strojów lubaczowskich?! Gdzie oni wynaleźli stroje lubaczowskie? W ukraińskim archiwum?

  2. Skoro miało być tak licznie to czego publiczność pokazana tak jak dziwnie ,,po macoszemu” 😉 Ja sam osobiście śledzę imprezy w powiecie i sam się zdziwiłem, ze jakaś ,,potańcówka” się odbyła.

zostaw odpowiedź

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj