Po kilku latach przerwy Telewizja Rzeszów wraca na Cieszanów Rock Festiwal. W środę (10.07) w siedzibie ośrodka odbyła się konferencja prasowa, w trakcie której podpisano umowę dotyczącą medialnej współpracy oraz rejestracji koncertów.

Początki Festiwalu w Cieszanowie sięgają 2008 roku. Stworzony od zera – stał się marką. Na jego scenach odbyło się ponad 400 koncertów. Zdążył też sobie zaskarbić serca fanów. Nawiązujący do atmosfery dawnych festiwali rockowych, nazywany „małym Woodstockiem” przyciąga tysiące osób z całej Polski spragnionych dobrej muzyki i zabawy.

Jego siłą jest różnorodność. Tegoroczny CRF rozpocznie się 15 sierpnia. Zagrają m.in. ARMIA, KULT, KSU, CLOSTERKELLER, BOOZE & GLORY, TRANSGRESJA i Dubioza Kolektiv. Festiwal to nie tylko koncerty czołówki polskiej sceny rockowej i alternatywnej oraz gwiazd z zagranicy, także przegląd kapel, które zaprezentują się na Scenie Alternatywnej.

Właśnie doceniając renomę i markę CRF, rzeszowski oddział TVP podpisał umowę o współpracy z organizatorami sierpniowego wydarzenia muzycznego. Marcin Pawlak, szef rzeszowskiej TVP zapowiedział, że telewizja przewiduje m.in. rejestrację i retransmisję koncertu młodych wykonawców, którzy 15 sierpnia wystąpią na scenie alternatywnej.

„Ten koncert zarejestrujemy i pokażemy później na antenie, ale także we fragmentach wykorzystamy go w dniu następnym, kiedy to w piątek 16 sierpnia przez cały dzień „na żywo” atmosferę z Cieszanowa będziemy pokazywać na antenie” – zapowiada Marcin Pawlak – p.o. Dyrektora – Redaktora Naczelnego TVP3 Rzeszów.

CRF promowane będzie także w ramach cyklu TVP3 „Poznaj Podkarpackie” oraz zagości na antenie Polskiego Radia Rzeszów w trakcie wakacyjnej audycji Radia Biwak.

– Powrót do współpracy z TVP i Polskim Radiem to dla nas bardzo ważna wiadomość. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować szczególnie, że zarówno TVP jak i Polskie Radio będą na miejscu prowadzić działania w postaci transmisji, wejść na żywo czy „postawienia” własnego studia na miejscu trwania CRF. Taka współpraca pozwoli jeszcze szerzej pokazać ludziom jak wyjątkowym wydarzeniem jest festiwal w Cieszanowie – mówi Krystian Naparty, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

Obejrzycie materiał filmowy TVP3 Rzeszów:

Bilety możecie zakupić na stronie: https://crf.bilety24.pl.

CRF zresztą to nie tylko aktywności muzyczne – w największym wydarzeniu Podkarpacia udział biorą także organizacje NGO, które prowadzą warsztaty, pogadanki, spotkania z artystami, pokazy filmowe, organizują wystawy czy zabawy dla dzieci.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here