W Lubaczowie, w Zespole Szkół im. gen. Józefa Kustronia powstanie strzelnica pneumatyczna typu zamkniętego. Decyzja o przebudowie i adaptacji części pomieszczeń dydaktycznych na strzelnicę została podjęta przez Powiat Lubaczowski, który ogłosił przetarg na realizację tego zadania.

Zamówienie pn „”Przebudowa i adaptacja części pomieszczeń budynku dydaktycznego służącego kształceniu zawodowemu ZS w Lubaczowie dla potrzeb utworzenia strzelnicy pneumatycznej typu zamkniętego” obejmuje przede wszystkim wykonanie robót budowlanych. Strzelnica ma mieć powierzchnię 113,70 m2. Ogłoszenie obejmuje także zakup niezbędnego wyposażenia, które umożliwi szkolenie strzeleckie na poziomie podstawowym. Zamontowane mają zostać m.in. tarcze strzelnicze do strzelań z pistoletu o wymiarach 17x17cm i do strzelań z karabinu o wymiarach 10 x 10 cm oraz tarczociągi mające dwie prędkości jazdy – szybką oraz zwolnioną, do dojazdu do pozycji końcowej. Pojawią się również lady stanowiskowe, urządzenie do podświetlania tarcz strzelniczych i wychwytywacze śrutu. Ponadto strzelnica wyposażona zostanie w karabinki pneumatyczne PCP i pistolety pneumatyczne PCP oraz szafę do przechowywania broni i akcesoriów strzeleckich. Dodatkowo wyposażona ona ma być w sale wykładowe o powierzchniach 42,91 m2 i 72,82 m2.

To inwestycja, która pozwoli na rozwój umiejętności strzeleckich uczniów i stanie się ciekawą propozycją dla osób chcących podjąć się nauki strzelania.

Termin składania ofert upływa 19 lipca.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. bo skoro ma powstać na terenie Polski Ukraiński legion co dzisiaj Zelenski ogłosił to w Warszawie razem z Tuskiem.
    Wspólnie umówili się na sformowanie i szkolenie na terenie Polski ukraińskiego legionu. Będzie to nowa formacja złożona z ochotników, Polska ich ubierze, nakarmi i przeszkoli na swój koszt a amerykanie wyposażą w broń osobistą.

  2. Dobrych kilka tysięcy osób już zarejestrowało swoje chęci dołączenia do tej jednostki zwanej tymczasowo Legionem Warszawskim – nie Polskim przekazał minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas Forum Publicznego NATO. Po udziale w szkoleniu zostaną wysłane z Ukrainę z prawem powrotu do Polski po rotacji czyli po udziale w walkach.
    Ta inicjatywa jest dowodem niezłomnego wsparcia i solidarności ze strony Polski.

  3. Działo się w listopadzie 2023 roku w Polsce: ,,Jak grupa amatorów pokonała wojsko. Kompromitacja WOT na ćwiczeniu Powiat 2023,,
    Tak wygląda obecne wyszkolenie WOT-u po kilku latach. Szok, strach, niepewność co dalej…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here