Ostatnio w Urzędzie Miejskim w Lubaczowie odbyły się konkursy na dyrektorów trzech jednostek oświatowych – Szkoły Podstawowej nr 1, Miejskiego Przedszkola nr 2 i Miejskiego Przedszkola nr 3. Kto objął kierownicze stanowiska?

Do wszystkich trzech konkursów zgłosiło się po jednym kandydacie. Jedna osoba startująca na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 2 zrezygnowała, pozostawiając jedną kandydatkę do tej funkcji.

– Kandydaci, poza spełnianiem wymaganych przepisami kryteriów dotyczących wykształcenia i stażu pracy, mieli obowiązek przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju swojej jednostki (szkoły, przedszkola) oraz udzielać odpowiedzi na pytania komisji – tłumaczy zasady konkursowe Janusz Waldemar Zubrzycki – Zastępca Burmistrza Lubaczowa.

Wyniki konkursów niosą pozytywną opinię o wszystkich trzech kandydatach. W konkursie na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 wyłoniono dotychczasowego dyrektora – Piotra Salika. Podobnie w konkursie na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 3 – wybrano dotychczasową dyrektor – Elżbietę Maksymowicz. Natomiast w konkursie na dyrektora Miejskiego Przedszkola nr 2 wyłoniono Joannę Niedźwiecką-Cybulak.

– Wybrane osoby zostały zarekomendowane Burmistrzowi do powołania na stanowiska, o które się ubiegały. Póki co, nie są jeszcze dyrektorami na nową kadencję, musi ich zatwierdzić Burmistrz. Od Jego decyzji zależy, czy obejmą te stanowiska. Jeśli decyzje będą pozytywne, nowa kadencja rozpocznie się 1 września b.r. – mówi Janusz Waldemar Zubrzycki.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here