Już w lipcu rozpocznie się jeden z największych festiwali poświęconych dziedzictwu kresowemu. Przed nami wyjątkowe koncerty, interesujące spotkania, warsztaty i wydarzenia plenerowe.

Organizatorzy doskonale znanego w regionie Festiwalu Dziedzictwa Kresów zdradzili pierwsze szczegóły tegorocznego programu wydarzenia. Jak informują, w pierwszym tygodniu lipca spotkamy się na obchodach jubileuszu 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. Miłośników kolei i nie tylko zapraszają 6 i 7 lipca na warsztaty i zwiedzanie. Dodatkowo 7 lipca na Stacji Basznia odbędzie się wyjątkowy Piknik Kolejowy. To jedyna taka okazja żeby przejechać się bezpłatnie supernowoczesnym szynobusem i wziąć udział w warsztatach naukowych, artystycznych i kulinarnych.

Przed nami także pakiet lipcowych koncertów. Na kresowej muzycznej trasie znajdą się Basznia Dolna – z koncertem muzyki klasycznej (14 lipca), jazzowe brzmienia od Lubaczowa przez Narol do Horyńca-Zdroju (19-21 lipca). Na koniec w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu wystąpią muzycy Filharmonii Narodowej (25 lipca).

Ten miesiąc zakończy wydarzenie plenerowe na płycie Rynku (28 lipca) w Lubaczowie. Na chwile stanie się ona stolicą kresowych barw, brzmień i tańców w wykonaniu zespołów folklorystycznych. Wieczorem natomiast odbędzie się niezapomniany koncert rockowo-folkowy.

Pamiętajcie także, żeby zarezerwować sobie pierwszą niedzielę sierpnia na wielki finał Festiwalu w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zagra wtedy dla Was legendarny zespół Lady Pank.

Już wkrótce udostępnimy cały program wydarzeń. Przed nami jeszcze spotkania, prelekcje, seminaria – zapowiadają organizatorzy – Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here