Komunikacja między firmą a potencjalnymi kupującymi nigdy nie traci na znaczeniu. Firmy starają się znaleźć jak najwięcej „punktów styku” ― kanałów komunikacji, konsultacji, sprzedaży, uzyskiwania opinii itp. Jednym z takich kanałów jest widget zamawiania oddzwaniania. Pomaga on szybko nawiązać kontakt z klientami, którzy preferują komunikację telefoniczną.

Widget oddzwaniania: pojęcie i główne funkcje

Widget oddzwaniania to interaktywny element na stronie internetowej, który pozwala użytkownikom zamówić rozmowę z przedstawicielem firmy.

W zależności od ustawień, widget może pojawiać się na ekranie w określonym momencie, na przykład po spędzeniu przez użytkownika pewnego czasu na stronie. Lub po bezpośrednim kliknięciu animowanej ikony, która rozkłada się i przybiera formę z odpowiednimi polami i przyciskiem „Oddzwoń do mnie”.

Funkcje widgeta callback

Dlaczego przedsiębiorcy wdrażają na swojej stronie widget połączeń zwrotnych? To proste narzędzie wykonuje jednocześnie kilka zadań:

 • – zachęca odwiedzających stronę do komunikacji i służy jako wygodny kanał komunikacji z potencjalnymi klientami;
 • – idealnie dopasowuje się do projektu strony pod względem koloru, stylu, lokalizacji;
 • – przyczynia się do zwiększenia konwersji strony internetowej ― według doświadczeń klientów Ringostat, po wdrożeniu narzędzia można otrzymać nawet o 48% więcej zgłoszeń;
 • – zbiera statystyki na temat zamówionych oddzwaniania, a także dane o źródle reklamowym przekierowania użytkownika na stronę ― w przypadku integracji z call tracking.

Korzyści z używania widgeta oddzwaniania

Wdrożenie widgeta callback ma korzyści dla obu stron ― zarówno dla biznesu, jak i dla klientów.

Dla klientów

Użytkownikom podoba się możliwość szybkiego i bezpłatnego kontaktu z przedstawicielem firmy. Natychmiastowe oddzwanianie zawsze robi dobre wrażenie i zwiększa lojalność wobec firmy.

Dla firm

Dla właścicieli firm to prosty sposób na dotarcie do potencjalnych klientów. Oraz zwiększenie konwersji ― przekształcenie w kupujących tych, którzy „tylko pytają”.

Dzięki danym statystycznym o źródle reklamowym połączeń, dokonanych przez widget, przedsiębiorcy lepiej rozumieją, jak skuteczna jest reklama, jakie słowa kluczowe prowadzą na stronę zainteresowanych użytkowników, co dokładnie szukają osoby, które następnie zamawiają oddzwanianie.

Funkcjonalność i zastosowanie widgeta oddzwaniania

 1. 1. Automatyzowane oddzwaniania. Menedżerowie nie muszą śledzić, czy odwiedzający stronę wypełniają formularz zamówienia połączenia. Funkcjonalność callback obejmuje automatyczne łączenie menedżera z klientami.
 2. 2. Segmentacja odbiorców. Dane dotyczące oddzwaniania są rejestrowane w raportach. Firma może segmentować dane, na przykład do celów targetowania reklam czy analizy skuteczności marketingu.
 3. 3. Spersonalizowana komunikacja. Wiedząc, z której strony internetowej zostało zamówione połączenie, firma może zapewnić indywidualną obsługę. To również zwiększy lojalność klientów.

Użycie widgeta oddzwaniania

Użycie widgeta callback będzie korzystne dla biznesu różnych branż ― ze względu na funkcjonalność i wygodę narzędzia. Ale szczególnie korzyści przyniesie firmom, dla których kluczowymi czynnikami sprzedaży są:

 • – komunikacja ustna przez telefon;
 • – szybkość nawiązywania kontaktu;
 • – indywidualna konsultacja;
 • – zaufanie i lojalność.

Mogą to być placówki medyczne i edukacyjne, warsztaty i usługi, hotele i salony piękności, agencje nieruchomości i kompleksy mieszkaniowe, salony samochodowe itp. Udane przypadki klientów Ringostat wyraźnie pokazują efektywność widgeta oddzwaniania.

Wnioski

Widget callback to skuteczne narzędzie, które może pomóc firmie zwiększyć konwersję na stronie internetowej, poprawić interakcje z klientami i zdobyć ich przychylność i lojalność. Użytkownicy mają szybki i bezpłatny sposób na uzyskanie konsultacji. A biznes ― wygodne automatyczne połączenia od rzeczywiście zainteresowanych potencjalnych kupujących.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here