Gmina Horyniec-Zdrój pozyskała znaczącą dotację z Unii Europejskiej na realizację projektu pod nazwą „Nowoczesny e-urząd w Gminie Horyniec-Zdrój”. Fundusze te przyznano w ramach konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, a środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Wniosek gminy Horyniec-Zdrój został rozstrzygnięty w ramach naboru z programu regionalnego „Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021–2027”, w priorytecie FEPK.01 Konkurencyjna i Cyfrowa Gospodarka, działanie FEPK.01.02 Cyfryzacja. W ramach tego zadania zaplanowano szeroko zakrojone prace modernizacyjne systemów informatycznych, które są wykorzystywane zarówno w Urzędzie Gminy Horyniec-Zdrój, jak i w podległej jednostce Usługi Komunalne Sp. z o.o. Zaplanowano ponadto zakup i dostawę sprzętu oraz modernizację stron internetowych.

Realizacja projektu znacząco ułatwi mieszkańcom dostęp do usług świadczonych przez urząd, zwiększając jednocześnie efektywność administracji samorządowej. Usprawnienia te przełożą się na poprawę jakości i szybkości obsługi klientów, a także na większą transparentność i automatyzację procesów administracyjnych. Wśród nowych udogodnień znajdzie się m.in. możliwość dokonywania płatności internetowych za zobowiązania wynikające z opłat lokalnych. Modernizacja obejmie także rozbudowę systemu informacji przestrzennej oraz zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa urzędu.

Wartość całego projektu to 5 349 232,09 zł, z czego kwota dofinansowania to 4 342 631,97 zł.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here