Trwają dwie duże inwestycje na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Oleszyce – Jarosław. Kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu, obecnie aż na ośmiu odcinkach drogi wprowadzono ruch wahadłowy regulowany sygnalizacją świetlną.

Utrudnienia w ruchu spowodowane są prowadzeniem dwóch dużych inwestycji związanych z gruntowną przebudową drogi wojewódzkiej. Inwestycje realizuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Pierwsze zadanie pn. „Przebudowa/rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 865 na odcinku od m. Zapałów do m. Oleszyce (Etap II Zapałów-Lipina)” obejmuje odcinek drogi o długości ponad 7,5 km. Roboty budowlane polegają na m.in. na poszerzeniu jezdni do 7 m oraz wykonaniu wzmocnienia istniejącej konstrukcji jezdni. Parametry techniczne i użytkowe drogi zostaną dostosowane do obowiązujących standardów dla drogi klasy G. W zamach zadania zostanie również przebudowany most na rzece Lubaczówka. Prace o wartości nieco ponad 39 mln zł prowadzi Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe SA z Dębicy.

Drugą, także obecnie prowadzoną inwestycją, jest rozbudowa 12-kilometrowego odcinka drogi na trasie od Koniaczowa do Zapałowa. Wyremontowana droga odpowiadać będzie parametrom wymaganym dla kategorii dróg wojewódzkich w klasie technicznej G. Podstawowym celem inwestycji realizowanej przez Eurovia Polska S.A. jest poszerzenie jezdni do 7 m, przy jednoczesnej poprawie systemu odwodnienia drogi oraz warunków bezpieczeństwa ruchu
drogowego. W ramach zadania Eurovia Polska S.A. między innymi przebuduje skrzyżowania wraz z odcinkami wlotów dróg publicznych, wybuduje nowe chodniki oraz ścieżki pieszo-rowerowe, przebuduje istniejące zatoki autobusowe i wybuduje nowe oraz wykona nowe
oświetlenie drogowe oraz oznakowanie.

W związku z prowadzeniem prac występują spore utrudnienia w ruchu. Obecnie na ośmiu odcinkach wprowadzony został ruch wahadłowy, sterowany przez sygnalizacją świetlną.

Kierowców bardzo prosimy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze oraz
stosowanie się do poleceń i sygnałów dawanych przez osoby kierujące ruchem, tymczasowej
sygnalizacji świetlnej oraz obowiązującego oznakowania – apelują prowadzący prace i proszą zarazem uczestników ruchu o wyrozumiałość.

W związku z utrudnieniami, wybierając się do Jarosławia, warto zaplanować sobie nieco więcej czasu na przejazd. Natomiast kierowcy wybierający się np. do Rzeszowa, powinni rozważyć przejazd trasą Oleszyce – Sieniawa – węzeł Przeworsk – autostrada A4.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

  1. Kierowców jadących przez MOŁODYCZ bardzo prosimy o dostosowanie prędkości do obowiazujacej w terenie zabudowanym i warunków panujących na drodze, oraz wyrozumiałość ponieważ przez miejscowość nie ma chodnika, a poruszają się po jezdni piesi i dzieci !

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here