Fot. zsphoryniec.pl

W dniach 14-15 czerwca 2024 roku w Warszawie odbył się finał programu Digital Wizards, organizowanego przez fundację KPMG. Wśród laureatów konkursu wiedzy z zakresu informatyki i nowoczesnych technologii znalazł się Michał Nazarko, uczeń Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju.

Program, realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji oraz Ministerstwa Cyfryzacji, miał formę trzyetapowego konkursu wiedzy dla uczniów zainteresowanych informatyką i nowoczesnymi technologiami. Uczestnicy zdobywali i weryfikowali wiedzę w trzech obszarach: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo i marketing cyfrowy.

Wśród setek zgłoszonych uczniów z województw podkarpackiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego do kolejnych etapów rywalizacji zakwalifikował się Michał Nazarko. Ucznia Szkoły Podstawowej w Horyńcu-Zdroju do rywalizacji przygotowywał Lesław Kuchciak. Konkurs rozpoczął się testami online, które pozwoliły wyłonić 30 najlepszych uczniów (15 chłopców i 15 dziewczynek). Kolejne etapy miały miejsce w siedzibie Google Polska w Warszawie, a Michał ukończył drugi etap – test sprawdzający wiedzę z AI, cyberbezpieczeństwa i marketingu cyfrowego – na pierwszym miejscu.

Trzeci etap polegał na zaprezentowaniu przed komisją ekspertów projektów z zakresu wyznaczonych obszarów. Michał skupił się na cyberbezpieczeństwie, tworząc projekt dotyczący ochrony przed zagrożeniami takimi jak deepfake.

Po zakończeniu zmagań wyłoniono 10 laureatów, w tym Michała Nazarko. Otrzymali oni wspaniałe nagrody rzeczowe, w tym laptopy oraz główną nagrodę: złoty bilet na tygodniowy wakacyjny obóz naukowy we Władysławowie.

Liczymy, że sukces Michała zmotywuje innych uczniów do udziału w kolejnej edycji tego jakże przyszłościowego projektu – podsumowuje Lesław Kuchciak.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here