Fot. KPP w Lubaczowie

Lubaczowscy policjanci zatrzymali w niedzielny wieczór dwóch rowerzystów, którzy poruszali się swoimi pojazdami mimo tego, że wcześniej spożywali alkohol. Obaj otrzymali mandaty w wysokości po 2500 złotych.

Do zatrzymania pierwszego z nieodpowiedzialnych rowerzystów doszło w niedzielę (16.06) około godziny 19 w Borchowie. Badanie przeprowadzone przez policjantów wskazało ponad promil alkoholu w organizmie 58-letniego mieszkańca powiatu lubaczowskiego. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 22 w Dachnowie, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Cieszanowie zauważyli rowerzystę, którego zachowanie wzbudziło w nich podejrzenie, że może być nietrzeźwy. Jak się okazało 18-letni kierujący jednośladem mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci nałożyli na niego także mandat w wysokości 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierujący rowerem jest również poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here