Znamy zwycięzców Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”

0

W środę, 12 czerwca, w hali sportowej MOSiR w Lubaczowie przy Szkole Podstawowej nr 2, odbył się finał Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy Leśnej „Leśne Potyczki”. Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie.

fot. MBP Lubaczów

Do tegorocznej edycji Turnieju zgłosiło się osiem szkół podstawowych z powiatu lubaczowskiego. W pierwszym etapie, który odbył się 20 maja, uczniowie przystąpili do eliminacji pisemnych. Wówczas wyłonione zostały trzyosobowe drużyny reprezentujące uczniów klas VI, VII, VIII. To one walczyły w finale o tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej”.

W pierwszej części – międzyszkolnym etapie – uczestnicy zmierzyli się z pytaniami teoretycznymi oraz zadaniami praktycznymi, takimi jak rozpoznawanie gałązek, liści, nasion drzew i krzewów leśnych czy śladów zwierząt.

Do drugiej części finału przeszły drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Młodowie oraz Szkołę Podstawową w Starym Dzikowie. Ostatecznie, różnicą jednego punktu, tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” oraz nagrodę pieniężną dla swojej szkoły zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie.

Turniej był niezwykle emocjonujący i wyrównany, a uczestnicy świetnie się bawili. Nad prawidłowym przebiegiem wydarzenia czuwała komisja w składzie: Katarzyna Pelc-Antonik – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, Huber Balicki – Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Lubaczów oraz Grzegorz Zastawny – Inżynier Nadzoru w Nadleśnictwie Lubaczów. 

Organizatorem wydarzenia było Nadleśnictwo Lubaczów oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here