W Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie odbył się koncert rodzinny chóru dziecięcego działającego w Centrum Kultury i Sportu. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki programowi Most The Music fundacji Most the Most.

Dzieci i młodzież z Gminy Cieszanów mają okazję tworzyć jeden z ośmiu chórów Most the Music w Polsce. To dla nich nie tylko możliwość rozwoju talentów muzycznych, ale także sposób na aktywne spędzanie czasu i zaangażowanie w lokalne działania kulturalne. Od 2023 roku młodzi wokaliści spotykają się regularnie pod okiem Joanny Szymańskiej i Romana Malinowskiego, aby doskonalić swoje umiejętności w śpiewie. Repertuar koncertowy jest zróżnicowany i pełen aranżacji przygotowywanych specjalnie dla chórów Most the Music przez znanego dyrygenta i kompozytora Adama Sztabę.

Ostatnio chórzyści zaprezentowali efekty swojej pracy, w czasie koncertu rodzinnego chóru dziecięcego w Centrum Edukacji Ekologicznej w Cieszanowie. W spotkaniu uczestniczyła Anna Wojtaszek, Koordynator projektu z ramienia fundacji Most the Most, która wręczyła uczestnikom certyfikaty, motywując jednocześnie dzieci i rodziców do dalszej pracy oraz dziękując za dotychczasowe zaangażowanie.

Uczestnicy koncertu mieli okazję wysłuchać fragmentu repertuaru finałowego, który dzieci wraz z artystami wykonają 29 czerwca podczas wielkiego finału w Filharmonii Narodowej w Warszawie. Młodzi chórzyści będą mieli okazję wystąpić u boku takich artystów jak Natalia Kukulska, w towarzystwie Orkiestry pod batutą Maestro Adama Sztaby – Dyrektora programu.

– Mnie, jako Opiekuna programu ze strony Miasta i Gminy Cieszanów, rozpiera ogromna duma, bo możemy uczestniczyć w przedsięwzięciu, które jest unikalne na skalę ogólnopolską. To cudowna przygoda dla nas wszystkich. Cieszę się, że mogę przyglądać i przysłuchiwać się temu, co od kilku miesięcy dzieje się w naszej pięknej Gminie – pisze na swoim profilu na facebooku Krystian Naparty.

Oto zdjęcia z koncertu, fot. CKiS w Cieszanowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here