W dniach 8-9 czerwca na pływalni olimpijskiej w Dębicy odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego Związku Pływackiego. Na zawodach dwa złote medale zdobyła Maja Kida z lubaczowskiego Rekina.

Wydarzenie to, uważane za najbardziej prestiżowe w regionie, przyciągnęło 308 zawodników z 28 klubów całego województwa, a także gościnnie kluby z województwa małopolskiego oraz lubelskiego. W rywalizacji uczestniczyli także zawodnicy Klubu Pływackiego REKIN z Lubaczowa. Spośród nich szczególne gratulacje należą się Mai Kidzie, która zdobyła dwa złote medale. Maja triumfowała w konkurencjach 400m stylem dowolnym oraz 1500m stylem dowolnym, pokazując niesamowitą determinację i umiejętności. W konkurencji 50m stylem dowolnym Maja zajęła 4. miejsce, co również jest znaczącym osiągnięciem, biorąc pod uwagę wysoki poziom rywalizacji.

W zawodach wystartowali także inni zawodnicy Rekina: Ewa Wójciak, Hanna Bednarczyk, Bruno Drozd, Dawid Bernacki, Lena Hypiak i Piotr Zadworny.

Z kolei młodsze Rekiny z grupy triathlonowej rywalizowały w Rzeszowie w aquathlonie (100 m pływania i 500 m biegu). Zawody odbyły się na „Żwirowni” i okolicznych drogach, a była to impreza towarzysząca rzeszowskiemu triathlonowi. Najlepszy rezultat wśród naszych reprezentantów osiągnęła Lena Meder stając na drugim stopniu podium, a Laura Woszczak zajęła szóste miejsce. Wśród chłopców najlepiej wypadł Michał Kida zajmując czwarte miejsce, a tuż za nim na miejscu piątym zawody zakończył Antoni Wójciak.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here