W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się uroczyste wręczenie aktów mianowania 41 funkcjonariuszy na stopień kaprala SG. Część z nich rozpocznie niebawem pracę m.in. w placówce w Lubaczowie.

Akty mianowania wręczył w obecności kadry kierowniczej Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Andrzej Popko. Uroczystość odbyła się w asyście pocztu sztandarowego.

Grupa młodych funkcjonariuszy ukończyła szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Komendant BiOSG pogratulował absolwentom pozytywnego ukończenia szkoleń. Życzył im też satysfakcji i wytrwałości w pełnej wyzwań służbie granicznej.

Już w najbliższych dniach, kaprale rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach Straży Granicznej. Najwięcej osób trafi do jednostek obsługujących przejścia graniczne, tj. w Korczowej (12), Medyce (11) i w Placówce Straży Granicznej w Lubaczowie (6).

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2024 roku planujemy wcielić rekordową w historii BiOSG liczbę nowych funkcjonariuszy – 200 osób. Najbliższe przyjęcia planowane są na wrzesień (50 osób) oraz grudzień (50 osób).

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.

elubaczow.com, BiOSG


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here