Organizatorzy zachęcają do udziału w III Lubaczowskim Biegu Ku Pamięci Obrońców Lwowa – Biegu Orląt. Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Lubaczowa. Do pokonania dystans 1421 metrów.

Bieg wystartuje 14 czerwca (piątek) w lesie Niwki w Lubaczowie o godzinie 9:30. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja biegania i aktywności fizycznej, promowanie patriotyzmu oraz przypomnienie młodzieży o znaczeniu walk młodych lwowian o wolność, niepodległość, honor i godność. Bieg Orląt odbędzie się na dystansie 1421 metrów. Po zakończeniu biegu, przy pomniku pomordowanych mieszkańców Lubaczowa w lesie Niwki, odbędzie się uroczysty apel ku ich pamięci. Podczas tej ceremonii wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i medale, a także zostaną ogłoszone wyniki i wręczone nagrody laureatom konkursu Kresowe Wspomnienia, którego w tym roku odbyła się już VI edycja.

Aby wziąć udział w Biegu Orląt, uczestnik musi mieć ukończone 9 lat (najmłodszy obrońca Lwowa, Janek Kukawski, miał właśnie tyle lat). Wymagana jest także pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego, którą należy dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które jest hołdem dla bohaterów i symbolem walki o wolność. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów oraz terminu dostarczenia listy uczestników znajdują się w regulaminie na stronie MBP w Lubaczowie – informują organizatorzy.

Organizatorem biegu jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich oddział Lubaczów, Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Broniewskiego w Lubaczowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie przy współpracy z Powiatem Lubaczowskim, Miastem Lubaczów, Gminą Lubaczów, Gminą Wielkie Oczy, Miastem i Gminą Oleszyce, Powiatowym Centrum Kultury w Lubaczowie, Nadleśnictwem Lubaczów, Nadleśnictwem Oleszyce, Bankiem Spółdzielczym w Lubaczowie, Jednostką 2033 „Strzelec” i Instruktorskim Kręgiem Seniora ZHP Lubaczów. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Lubaczowa.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here