Reprezentacja Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej pokonała Małopolski ZPN w kwalifikacjach makroregionu południowo-wschodniego do UEFA Regions Cup. Zwycięstwo dało drużynie awans do turnieju finałowego.

Mecz początkowo miał zostać rozegrany na stadionie Garbarni, ale ten w wyniku ulewy został zalany i spotkanie przeniesiono do Chrzanowa. Przez większość spotkania utrzymywał się wynik bezbramkowy. Podkarpacie miało doskonałą okazję w 57. minucie, ale strzał Konrada Bucia z rzutu karnego obronił bramkarz przeciwników.

Wynik meczu otworzył się dopiero w 86. minucie. Nasi gracze wykorzystali błąd rywali przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy i po dwójkowej akcji prowadzenie drużynie trenera Dariusza Liany dał strzałem z pola karnego zawodnik Pogoni-Sokoła Lubaczów Kamil Rębisz. W 90. minucie ekipa z Podkarpacia podwyższyła na 2:0 za sprawą Karola Wajsa.

Małopolski Związek Piłki Nożnej – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej 0-2 (0-0)

Warto wspomnieć, że meczowej kadrze znalazło się kilku zawodników Pogoni-Sokoła Lubaczów.

Podkarpacki ZPN: Kamil Dybski – Szymon Słysz (90. Kamil Janas), Marcin Sobol, Mateusz Gul, Krystian Wilk – Jakub Smoleń (76. Karol Wajs), Grzegorz Janiczak, Jakub Siedlecki (45. Kamil Matofij), Konrad Buć (68. Hubert Siepierski), Oskar Majda (76. Kamil Rębisz) – Adrian Nowak (45. Aleksander Gajdek).