Przy lubaczowskiej Konkatedrze stacjonuje CytoMammobus Fundacji SOS Życie. Ta mobilna przychodnia oferuje bezpłatne badania mammograficzne i cytologiczne, kluczowe dla wczesnego wykrywania raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Rak piersi i rak szyjki macicy we wczesnym stadium nie dają żadnych objawów. To właśnie mammografia i cytologia mogą ujawnić groźne zmiany na tyle wcześnie, aby skutecznie je leczyć. Dlatego tak ważne jest regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym.

Dzięki inicjatywie Fundacji SOS Życie, w ramach programu finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wydłużono wiek kobiet kwalifikujących się do bezpłatnych badań. Kobiety aż do 64 roku życia mogą teraz skorzystać z bezpłatnej cytologii, a panie w wieku od 45 do 74 lat z bezpłatnej mammografii.

Badania w CytoMammobusie przeprowadza wykwalifikowany personel medyczny, gwarantując najwyższą jakość usług. Wszystkie panie zainteresowane wykonaniem badań profilaktycznych proszone są o kontakt z rejestracją pod numerem telefonu 17 582 40 60, aby umówić się na konkretną godzinę. Rejestracja jest czynna codziennie od godziny 8:00 do 18:00.

Badania w CytoMammobusie przy Konkatedrze w Lubaczowie będą prowadzone do 17 czerwca.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here