Zespół Kredytów Detalicznych Oddział Lubaczów. Od lewej: Michał Antonik, Kamilla Żdan, Anna Śmigielska i Dominika Welcz.

W 2024 roku, przed nie lada dylematem stanęły osoby, planujące inwestycje mieszkaniową. Wielu kredytobiorców nie zdążyło lub nie  kwalifikowało się do, zakończonego końcem grudnia 2023, programu bezpieczny kredyt 2%. Szukając najlepszego kredytu mieszkaniowego kredytobiorcy korzystają często z usług pośredników kredytowych, którzy dysponują najczęściej ofertami jedynie największych banków.

Aby wybrać najlepsza ofertę, warto o kredyt hipoteczny zapytać również  w bankach spółdzielczych. Doskonałym przykładem jest promocja „Wibor sam w domu” oferowana przez Bank Spółdzielczy w Lubaczowie. Ofertę wyróżnia:

– Brak prowizji za udzielenie kredytu!

– Promocyjne oprocentowanie, które w pierwszych trzech latach nie zawiera marży banku! Oparte jest tylko na stopie referencyjne WIBOR3M.

– Z promocji mogą skorzystać również osoby, które zaciągnęły kredyty hipoteczne w innych bankach nawet wiele lat temu. Warto więc sprawdzić w umowie lub bankowości internetowej jak wysoko oprocentowany jest kredyt i porównać koszty. Wiele osób może być zaskoczona, jak wiele można oszczędzić.  

O promocję zapytaliśmy Panią Kamillę Żdan, Kierownika Zespołu Kredytów Detalicznych w Oddziale Banku Spółdzielczego w Lubaczowie:

Kto może skorzystać z promocji?

Do skorzystania z promocji zapraszamy Klientów chcących zakupić mieszkanie lub dom, wybudować dom lub dokończyć jego budowę. Zapraszamy również osoby chcące wykonać generalny remont lub przebudowę, a nawet chcących zakupić działkę budowlaną.

A co w sytuacji gdy mam już kredyt hipoteczny w innym banku?

Pamiętamy również o takich Klientach. Środki mogą być przeznaczone na spłatę kredytu w innym banku. Najprościej jest odwiedzić jeden z naszych Oddziałów, poprosić o symulację i porównać nowe raty z obecnymi. Promocja dostępna jest dla osób posiadających kredyty o zmiennym oprocentowaniu. Oczywiście dla tych, którzy posiadają kredyty z oprocentowaniem okresowo – stałym mamy również inne atrakcyjne propozycje. 

Oprocentowanie bez marży banku? To znaczy ile?

Oprocentowanie kredytów mieszkaniowych składa się z dwóch elementów, stopy referencyjnej (w naszym przypadku jest to WIBOR 3M) oraz marży banku. Stopa referencyjna jest zmienna co mogliście Państwo zaobserwować w ostatnich latach. Bywały jednak okresy w których utrzymywała się na stałym poziomie przez wiele miesięcy, po których następował ich wzrost. Wracając do marży banku jest ona stała i niezmienna przez cały okres trwania umowy. W promocji „Wibor sam w domu”, przez pierwsze trzy lata oprocentowanie kredytu oparte jest wyłącznie na stopie referencyjnej. Marża banku doliczona jest dopiero po 36 miesiącach. Na dzień dzisiejszy WIBOR 3M wynosi 5,86%. Z promocji skorzystać mogą Klienci, którzy:

– posiadają lub założą konto osobiste, na które co miesiąc wpływać będą np. wynagrodzenie lub emerytura a w przypadku innych źródeł dochodu stałe miesięczne wpływy będą nie mniejsze niż 4 000,00 zł,
– dokonają cesji polisy ubezpieczeniowej kredytowanej nieruchomości na rzecz Banku,
– posiadają udokumentowany wkład własny na poziomie nie niższym niż 20%.

Na jak długi okres można wziąć kredyt?

Kredyt może być rozłożony nawet na okres 30 lat, z możliwością zastosowania karencji w spłacie kapitału na maksymalny okres 36 miesięcy.

A gdybym chciał wcześniej nadpłacić swój kredyt?

W Banku Spółdzielczym w Lubaczowie nie pobieramy żadnych opłat za wcześniejsza spłatę lub nadpłatę kredytu hipotecznego.

Jak długo czeka się na kredyt hipoteczny w Banku Spółdzielczym w Lubaczowie?

Maksymalny termin rozpatrzenia Wniosku kredytowego wg ustawy o kredycie hipotecznym to 21 dni roboczych. Staramy się aby każdy nasz Klient jak najszybciej otrzymał odpowiedź z decyzją. Raz jeszcze zapraszam Państwa do naszych placówek. Oferta jest doprawdy wyjątkowo atrakcyjna. Promocja trwa jedynie do końca roku.

Dziękuję za rozmowę

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o kredycie hipotecznym zadzwoń 16 632 92 72.

Informacja na temat promocji:

W okresie pierwszych 36 miesięcy od daty uruchomienia Kredytu zmienne oprocentowanie promocyjne oparte jest tylko na stopie referencyjnej WIBOR 3M w stosunku rocznym, co stanowi wysokość stopy referencyjnej WIBOR 3M dla PLN obowiązującej w dniu sporządzenia Umowy kredytu. Na dzień 05.06.2024 wynosi ona 5,86%.

RRSO  7,66% – przy założeniu maksymalnej marzy banku po okresie promocji. Twoje RRSO może być niższe.

Więcej informacji na stronie banku: www.bslubaczow.pl.

Informacja o kosztach:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 7,66 % dla następujących założeń: całkowita kwota kredytu: 314 951,00 PLN, okres kredytowania: 303 miesiące; oprocentowanie promocyjne w okresie pierwszych 36 miesięcy: 5,86% w skali roku (zmienna stopa WIBOR 3M bez marży banku), a następnie oprocentowanie zmienne 8,06% w skali roku – wyliczone jako suma aktualnej stopy bazowej kredytu (stopa zmienna WIBOR 3M: 5,86%) i indywidualnie ustalonej marży w wysokości 2,20%, równa rata miesięczna w okresie oprocentowania zmiennego bez marży banku: 2 288,93 PLN, łączna liczba rat: 36, równa rata miesięczna w okresie oprocentowania zmiennego z marżą banku : 2 288,93 PLN ostatnia rata 2 295,60 PLN, łączna ilość rat 267. Łączna ilość rat w obu okresach 303. Całkowity koszt kredytu 378 620,46 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 378 601,46 PLN, prowizja niekredytowana za udzielenie kredytu: 0,00 % kwoty udzielonego kredytu wynosząca: 0,00 PLN. Koszt ustanowienia hipoteki: 200,00 PLN, podatek od czynności cywilno-prawnych (PCC): 19,00 PLN. W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: kosztu ubezpieczenia kredytowanej nieruchomości oraz kosztu wyceny nieruchomości, gdyż nie jest dostawcą tych usług dodatkowych dla konsumenta. Całkowita kwota do zapłaty wynosi: 693 571,46 PLN. W okresie obowiązywania według formuły zmiennej, oprocentowanie Umowy kredytu może ulec zmianie w związku ze zmianą stopy referencyjnej WIBOR 3M, która może spowodować, że koszty obsługi kredytu mogą wzrosnąć lub zmaleć. Zmienne oprocentowanie niesie za sobą ryzyko wzrostu wysokości raty, a tym samym całkowitej kwoty do zapłaty. Kalkulacja została dokonana na dzień 24.04.2024 r na reprezentatywnym przykładzie.

.

Materiał partnerski.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!