Prawie czterysta osób z całego kraju uczestniczyło w jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Turystyki Rowerowej „Roztocze bez granic”. Tegoroczna odsłona była wyjątkowa, ponieważ uczestnicy świętowali 10. rocznicę pierwszego „Rajdu samorządowców po Roztoczu”, który z czasem przekształcił się w popularny festiwal.

Podczas festiwalu zorganizowano dwa rajdy: piątkowy, liczący ponad 80 kilometrów, pod hasłem „Polub Roztocze” oraz niedzielny, o długości 70 kilometrów, nazwany „Naturalnie na Roztoczu”. Oba rajdy pozwoliły uczestnikom na odkrywanie uroków naszego regionu i podziwianie jego pięknych krajobrazów.

W piątek rowerzyści odwiedzili m.in. Narol i Rudę Różaniecką, a także wjechali na Lubelszczyznę, zwiedzając Susiec i Józefów. Natomiast niedzielny rajd prowadził przez malownicze cerkwie w Łówczy i Gorajcu, drzeworytnię w Płazowie oraz źródła Tanwi. Trasa rajdów była nie tylko okazją do aktywnego wypoczynku, ale także do poznania historycznych i kulturowych skarbów regionu.

Wśród uczestników obu rajdów rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród, w tym rowery. Festiwal zorganizowały Stowarzyszenie Geoturystyczne Roztocze Wschodnie, powiat lubaczowski oraz gmina Narol, przy wsparciu województwa podkarpackiego.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Festiwalu na TVP3 Rzeszów oraz galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.

Galeria zdjęć, fot. Organizatorzy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here