60 nowych funkcjonariuszy złożyło w środę (29.05) ślubowanie i wstąpiło do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. W sumie w 2024 roku ta formacja na Podkarpaciu wcieli łącznie 200 mundurowych.

Uroczystość ślubowania odbyła się na terenie komendy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. W apelu uczestniczyła kadra kierownicza oddziału na czele z komendantem gen. bryg. SG Andrzejem Popko. Na uroczystości z udziałem pocztu sztandarowego BiOSG obecne były także rodziny oraz najbliżsi strażników granicznych rozpoczynających służbę.

Gen. bryg. SG Andrzej Popko pogratulował nowo przyjętym funkcjonariuszom pozytywnego zakończenia rekrutacji. Podkreślił, że teraz czeka ich intensywny czas nauki, zdobywania wiedzy i doświadczenia. W najbliższych dniach mundurowi wyjadą do Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu, gdzie przejdą szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie. Po ich zakończeniu wrócą na Podkarpacie, gdzie rozpoczną służbę w różnych placówkach, także w Lubaczowie.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2024 roku planowane jest wcielenie do służby 200 kolejnych mundurowych.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here