W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu odbyły się podkarpackie obchody święta Straży Granicznej. Dla mundurowych był to czas awansów i wyróżnień.

Uroczystości związane z 33. rocznicą powołania Bieszczadzkiego Oddziału SG rozpoczęły się mszą świętą w intencji funkcjonariuszy oraz pracowników odprawioną w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Pacławskiej.

Główna część uroczystości odbyła się natomiast na placu apelowym komendy, a wzięli w niej udział: Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul, Wicemarszałek Województwa podkarpackiego Piotr Pilch, Prezydent miasta Przemyśla Wojciech Bakun, szefowie służb mundurowych i instytucji z Podkarpacia, duchowni oraz funkcjonariusze i pracownicy Bieszczadzkiego OSG.

Z okazji Święta SG w korpusie oficerów awansowało 20 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 82 oraz 154 podoficerów z BiOSG. Podczas uroczystości Złoty Medal za Długoletnią Służbę, przyznawany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymał st. chor. szt. SG Adam Jurczak, a dwunastu mundurowych otrzymało Srebrne Medale. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżniono czterech oficerów: ppłk. SG Tomasza Boryckiego, ppłk. SG Krzysztofa Burko, ppłk. SG Jana Szynala, ppłk. SG Mariusza Krzyśkowskiego oraz p. Agnieszkę Kaczorowską, Prokurator Rejonowy w Jarosławiu. Wręczono także srebrne i brązowe medale z zasługi dla SG. 45 funkcjonariuszy wyróżniono ponadto Odznaką Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej.

W Bieszczadzki Oddziale SG pracuje kilkuset pracowników cywilnych. Z okazji święta szczególnie zasłużeni i zaangażowani z pracę otrzymali pamiątkowe statuetki oraz ryngrafy.

Galeria zdjęć, fot. BiOSG.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here