W niedzielę (19.05) w Załużu odbyły się gminne obchody Dnia Strażaka. Święto było m.in. okazją do złożenia podziękowań oraz wręczenia odznaczeń i listów pochwalnych druhom z jednostek OSP gminy Lubaczów.

Strażackie święto tradycyjnie rozpoczęła msza święta koncelebrowana w kościele pw. Opieki Matki Bożej, pod przewodnictwem ks. kan. Andrzeja Stopyry – Dziekana Dekanatu Lubaczowskiego z udziałem miejscowego proboszcza ks. Tadeusza Maciejko oraz ks. Sławomira Szewczaka – kapelana straży pożarnych powiatu lubaczowskiego.

Po nabożeństwie poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz uczestnicy obchodów w uroczystym przemarszu udali się na plac rekreacyjny, gdzie miała miejsce druga część uroczystości, a po niej piknik strażacki.

Tego dnia wyróżnieni druhowie z rąk dh. Leszka Króla – członka Głównej Komisji Rewizyjnej Związku OSP RP w asyście Poseł na Sejm RP Teresy Pamuła, bryg. Wiktora Serafina – Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie oraz Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla, odebrali odznaczenia i listy gratulacyjne za wzorową służbę.

Gminny Dzień Strażaka zakończył się piknikiem rodzinnym, w trakcie którego dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach, malowaniu twarzy i produkcji baniek mydlanych.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here