W piątek (17.05) Zespół Placówek w Lubaczowie obchodził XVII rocznicę nadania imienia Jana Pawła II. To wyjątkowe święto stanowiło szczególny czas dla podopiecznych i pracowników.

W tym roku wszystkie działania związane z obchodami rocznicy były podjęte z myślą o młodzieży, aby przybliżyć im postać Jana Pawła II w sposób ciekawy i radosny. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą świętą, która została odprawiona w lubaczowskiej Konkatedrze. Po nabożeństwie, uroczystości przeniosły się do placówki, gdzie goście zostali zaproszeni do złożenia kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym patrona.

Po zakończeniu części oficjalnej, wychowankowie mieli okazję obejrzeć krótki film nawiązujący do pielgrzymki Jana Pawła II do Lubaczowa. Film ten przypomniał ważne momenty z życia Papieża-Polaka oraz jego związki z naszym regionem. Następnie młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w różnych aktywnościach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Całe wydarzenie przebiegło w atmosferze radości i wspólnoty. Był to czas, w którym w placówce uczczono nie tylko uczcić pamięć patrona, ale także zintegrowano młodzież i w ciekawy sposób przekazano im wartości, które Jan Paweł II reprezentował.

Galeria zdjęć, fot. ZP im. Jana Pawła II w Lubaczowie.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here