Akcesoria dla psa – co przyda Ci się na spacerze?

0

Spacer z psem to doskonały sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz na wsi, czy też w samym centrum zatłoczonego miasta, musisz zadbać o to, aby Twój pupil dobrze się wybiegał. W trakcie spaceru możesz ćwiczyć z psem podstawowe komendy lub wymyślać dla niego ciekawe zabawy. Jakie akcesoria warto ze sobą zabrać?

Psy uwielbiają wychodzić na zewnątrz, ponieważ jest to dla nich okazja, aby poznawać nowe przestrzenie i miejsca pełne interesujących zapachów. Jeśli chcesz, żeby spacer był dla Twojego pupila atrakcyjny, zaplanuj trening w pobliskim parku lub lesie. Psy chętnie podejmują się nowych wyzwań i bardzo łatwo uczą się różnego rodzaju sztuczek. Sprawdź, które akcesoria dla psa najlepiej sprawdzą się podczas spaceru!

Aktywny spacer z psem – wybieramy akcesoria treningowe

Psy na co dzień potrzebują bardzo dużo ruchu. Niektóre rasy mają wręcz niewyczerpywalne zapasy energii. W takim wypadku samo bieganie po podwórku nie wystarczy, aby pies się zmęczył. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie aktywny spacer połączony z treningiem. W trakcie takiego wyjścia przyda Ci się specjalna smycz treningowa, która jest długa, lekka i niezwykle wytrzymała. Dzięki niej możesz dać psu więcej swobody, a jednocześnie cały czas będziesz dbać o jego komfort i bezpieczeństwo.

Na aktywny spacer zabierz ze sobą również atrakcyjne zabawki, takie jak:

  • – latający dysk Frisboo,
  • – kula smakula wypełniona smaczkami,
  • – wytrzymały szarpak,
  • – kolorową kość wykonaną z tworzyw termoplastycznych.

Podczas treningu będziesz potrzebować chrupiących smaczków, które spowodują, że pies chętnie wykona Twoje polecenia. Dobrej jakości smaczki charakteryzują się wysoką zawartością mięsa, np. wołowiny, drobiu lub mięsa z królika.

Akcesoria dla psa, które ułatwią Ci życie

Wyjście z psem to wspaniała przygoda. Wspólnie możecie poznawać nowe miejsca i wypoczywać na świeżym powietrzu. W trakcie spaceru właściciel czworonoga powinien być dobrze przygotowany na każdą okoliczność. Dlatego warto mieć ze sobą kurtkę dla psa na wypadek deszczu lub nagłego ochłodzenia. Podczas codziennych spacerów pomocne mogą okazać się również takie akcesoria jak:

  • – saszetka na smaczki,
  • – saszetka na kupoworki,
  • – bandana,
  • – nerka, do której schowasz wszystkie niezbędne akcesoria,
  • – butelka z wodą.

Jeśli pies jeszcze nie nauczył się chodzić przy nodze i mocno Cię ciągnie, zamów dla niego dopasowane szelki bezuciskowe. Ich unikalna konstrukcja sprawia, że nie podrażniają delikatnej skóry psa i zapewniają mu komfort podczas wielogodzinnego spaceru.

Co zrobić, gdy w okolicy brakuje fajnych terenów do spacerowania z psem? W takim wypadku możecie wybrać się do pobliskiego lasu. Podróż samochodem bywa dla psów stresująca. Dlatego zaleca się, aby w czasie jazdy korzystać ze specjalnych pasów bezpieczeństwa dla psów, które zapobiegają poruszaniu się czworonoga po całym samochodzie.

Umieść psa na tylnej kanapie, żeby nie przeszkadzał Ci, gdy kierujesz pojazdem. Wówczas bez problemu skupisz się na drodze i bezpiecznie dojedziecie do celu.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here