W miniony piątek (12.04) odbyła się uroczysta gala Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie, podczas której wyróżniono najzdolniejszych uczniów i przyznano im stypendia oraz nagrody. W tym roku, najzdolniejsi uczniowie otrzymali po 7000 zł, 2000 zł, 1000 zł i 500 zł.

Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie od wielu lat wspiera uzdolnioną młodzież z powiatu lubaczowskiego, prowadząc Program Stypendialny, w celu rozwoju ich talentów oraz promowania wartości edukacji. Organizacja wspiera także Program Stypendiów Pomostowych, który jest jednym z największych programów stypendialnych w Polsce, umożliwia studentom z niezamożnych rodzin otrzymanie wsparcia finansowego na I rok studiów oraz w dalszych latach nauki.

Piątkowa gala była okazją do podsumowań, rozmów, złożenia podziękowań oraz uhonorowania stypendystów XII edycji Programu Stypendialnego. Stypendium w wysokości 2 000 zł otrzymali Dawid Bąk, Karolina Pacuła, Patrycja Krzyszkowska, Amelia Ważna i Łukasz Huk. Z kolei stypendium w wysokości 1 000 zł otrzymali: Klaudia Furgała, Bartosz Hec, Gabriela Brzyska, Judyta Dyś, Wiktoria Szpindor. Ponadto Rafałowi Szynal i Julii Frankowskiej przyznano nagrodę w wysokości po 500 zł.

Natomiast w tegorocznej edycji programu Stypendiów Pomostowych, stypendystami zostali: Magdalena Huk, Kinga Folta, Paulina Załuska, Monika Pelikan, Karolina Burda, Natalia Maciołek, Jarosław Ważny i Adrian Powroźnik, którzy otrzymali po 7 000 zł na I rok studiów. 

Nagrody te nie tylko są uznaniem dla zaangażowania i wysiłku młodych talentów, ale również stanowią wsparcie finansowe, które może być kluczowe dla ich dalszego rozwoju.

Galeria zdjęć, fot. Fundacja BS Lubaczów.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here