Fot. MDK w Lubaczowie

W środę (10.04) Miejski Dom Kultury w Lubaczowie przeprowadził powiatowe eliminacje do XVI Przeglądu Scenicznej Twórczości Dziecięcej ”Szkolne Prezentacje Artystyczne”. Pięcioro solistów oraz jeden zespół awansowało do finału, który odbędzie się w Przemyślu.

W kategorii „piosenka” nominacje zdobyli: Angelika Szmagara, Nikola Faszczowa – obie ze Szkoły Podstawowej nr 2, Małgorzata Baran z Liceum Ogólnokształcącego oraz Kornelia Nicpoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

W konkurencji „taniec” do udziału w finale rejonowym zakwalifikowali się Milena Kruk z Liceum Ogólnokształcącego oraz zespół taneczny „Czerwone Korale” reprezentujący Szkołę Podstawową w Oleszycach. Dodatkowo, przyznano wyróżnienia dla Karoliny Sopel ze Szkoły Podstawowej nr 2, Karoliny Mozoły z Liceum Ogólnokształcącego, Amelii Serafin i Rozalii Młodowiec – obie reprezentujące Społeczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu oraz Julii Tworko z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach.

Oceny uczestników dokonało jury złożone z instruktorów Miejskiego Domu Kultury: Krystyny Czury, Iwony Zabrońskiej-Kapłon oraz Piotra Batyckiego.

Wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do prezentacji talentów, ale również inspirujący przykład rozwijania artystycznych pasji wśród dzieci i młodzieży.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here