Radości z pozyskania dotacji nie kryje dyrektor MBP w Cieszanowie Urszula Kopeć-Zaborniak, fot. archiwum MBP.

Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie znalazła się w gronie 47 placówek, które otrzymały dofinansowanie w konkursie BLISKO (2024-2025) prowadzonym przez Narodowe Centrum Kultury. Na realizację zadania pt. „Cieszanowska Biblioteka – trzecie miejsce w gminie czytelnik to lubi!” będzie miała 111 tysięcy złotych.

Realizacja projektu planowana jest na dwa lata (2024 – 2025 r.). Pierwszy rok projektu będzie poświęcony rozpoznawaniu potrzeb i potencjału kulturowego mieszkańców gminy, co posłuży jako podstawa dla dalszych działań. Następnie organizatorzy skupią się na podnoszeniu kompetencji bibliotekarzy oraz partnerów projektu, poprzez szkolenia z zakresu nowych technologii w animacji czytelnictwa, pokolenia Alfa czy mody na słowiańskość. Drugi roku realizacji będzie należeć do mieszkańców gminy. W planach są różnorodne warsztaty dla różnych grup wiekowych, konkursy oraz atrakcyjne nagrody, takie jak wyjazdy uczniów do teatru.

– Największą atrakcją dla lokalnej społeczności będzie ogłoszenie konkursu w 2025 roku na realizację projektu wymarzonego przez mieszkańców. Zostanie wybranych min. 6 działań. Podana zostanie kwota, którą będzie można wykorzystać na realizację pomysłu – mówi dla infocieszanow.pl Urszula Kopeć-Zaborniak – dyrektor MBP w Cieszanowie.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here