Fot. Podkarpacki ZPN

131 Szkółek i Akademii Piłkarskich z Podkarpacia została zakwalifikowana w 2024 roku w programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wśród nich znalazły się także 5 z terenu powiatu lubaczowskiego.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to innowacyjny projekt, który ma na celu wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikację szkółek. Dzięki temu inicjatywa wspiera rozwój piłki nożnej na poziomie lokalnym i regionalnym.

W czwartek (04.04), podczas specjalnego spotkania, certyfikaty uroczyście wręczył przedstawicielom szkółek Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, a jednocześnie wiceprezes PZPN. Certyfikaty trafiły także do klubów z terenu powiatu lubaczowskiego. Brązową gwiazdkę otrzymała Gwiazda Wielkie Oczy, która jest wśród 9 szkółek z takim certyfikatem w województwie podkarpackim i jedyną taką szkółką w powiecie lubaczowskim. Natomiast zielone gwiazdki otrzymały: Pogoń-Sokół Lubaczów, UKS FA Lubaczów, KS ZDRÓJ Horyniec-Zdrój i UKS Czarni Oleszyce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom programu i życzymy dalszych sukcesów na boiskach!

Galeria zdjęć, fot. podkarpacki ZPN.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here