W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie już niedługo będzie można podziwiać wystawę „Szpyt & Szpyt”. Organizatorzy zapraszają na wernisaż, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 17:40. Wydarzenie odbędzie się w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa.

Na ekspozycji zostaną zaprezentowane prace malarskie Magdaleny Szpyt, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz prace graficzne Ewy Szpyt, która ukończyła studia na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, a obecnie jest studentką English Studies na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Obie artystki tworzą sztukę osobistą i szczerą, z pasją i zaangażowaniem.

Magdalena Szpyt zajmuje się różnymi formami sztuki wizualnej (od ilustracji, poprzez rysunek, modelarstwo, tworzenie murali, projektowanie graficzne po animację), jednak to malarstwo jest dla niej najważniejszym środkiem ekspresji. Używa go do zgłębiania psychiki ludzkiej i uchwycenia piękna otaczającego nas świata.

– W malarstwie najważniejszy jest dla mnie balans sprawności manualnej i wrażliwości. Żadna z tych wartości nie powinna ustępować drugiej i obie jednakowo mnie urzekają. Jestem fanem malarstwa przedstawiającego, ale w malarstwie mistrzów nie narracja mnie zachwyca, ale to, czego nie da się ująć słowami – mówi Magdalena Szpyt.

Ewa Szpyt dostrzega piękno w powtarzalnych elementach codzienności. Jej prace są mocno zakorzenione w tradycyjnym rysunku. Kocha sztukę osobistą i szczerą, dlatego też sama stara się taką tworzyć.

– Najbliższy mojemu sercu pozostaje tradycyjny rysunek, a grafiki cyfrowe prezentowane na wystawie są w nim mocno zakorzenione. Są to kadry bezpośrednio zainspirowane moim życiem w stolicy – tłumaczy Ewa Szpyt.

Wystawa czynna będzie do 28 kwietnia.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here