Przed nami 25. jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa. Miłośnicy mowy i literatury na scenie staną 5 kwietnia i pozostaną na niej do 7 kwietnia.

Tradycyjnie Festiwal rozpocznie się koncertem z cyklu „Kraina Łagodności”. Tym razem z recitalem „Opowiem o nas” wystąpi Piotr Woźniak. Następnie młodzi aktorzy staną do konkursów: XXXIII Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”, XXII Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego „Literatura dla dzieci” oraz XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Dwóch Poetów. W tym roku na warsztat wzięta zostanie twórczość Jarosława Mikołajewskiego i Jacka Napiórkowskiego. Przed uczestnikami także spotkanie z poetami, wieczór gospodarzy i warsztaty recytatorskie z Mateuszem Więcławkiem. Ogólnopolski Festiwal Słowa zakończy się Koncertem galowym, który poprowadzi Michał Kurek.

Wydarzeniom towarzyszyć będą wystawa fotografii „XXV lat Festiwalu Słowa” oraz malarstwa Magdaleny Szpyt i grafiki Ewy Szpyt.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here