Fot. Gmina Lubaczów

Gmina Lubaczów, kontynuując swoje proekologiczne inicjatywy, rozpoczęła akcję społeczną pod nazwą „Wiosna… ach to Ty”. Ideą akcji jest promowanie właściwych postaw proekologicznych, edukacja społeczna oraz zachęcanie do odpowiedzialnego korzystania z naszego środowiska naturalnego.

W ramach akcji przeprowadzono gruntowne porządki na obszarach publicznych, w tym na ciągach dróg, obszarach leśnych oraz innych terenach zielonych. Uzbierano około 700 kg odpadów z dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich, oraz około 500 kg ze obszarów leśnych.

Tradycyjnie, w ramach akcji, zorganizowano zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którą skoordynowali Sołtysi i Radni. W sumie zebrano około 6 ton elektroodpadów, a Szkoła Podstawowa w Krowicy Samej otrzymała bon na zakup niezbędnego wyposażenia w ramach przeprowadzonej zbiórki.

Kolejnym etapem akcji jest zbiórka odpadów wielkogabarytowych, trwająca od 20 do 27 marca. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu odpowiedzialne jest za odbiór tych odpadów zgodnie z harmonogramem odbioru oraz obowiązującymi zasadami.

W akcję „Wiosna… ach to Ty” zaangażował się również Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej. Mieszkańcy domu aktywnie włączyli się w porządkowanie terenów wokół swojego miejsca zamieszkania oraz w zbiórkę odpadów z okolicznych rowów.

Najmłodsi mieszkańcy Gminy Lubaczów również wzięli udział w akcji, uczestnicząc w konkursach, zajęciach terenowych oraz wydarzeniach ekologicznych. Gminny Ośrodek Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna przygotowały specjalną ofertę warsztatów i zajęć edukacyjnych z zakresu ekologii dla dzieci i młodzieży, aby propagować świadome podejście do otaczającego środowiska.

Pragniemy wszystkim gorąco podziękować za włączenie się w tegoroczną akcję „Wiosna… ach to Ty”. Pamiętajmy także, że powinniśmy dbać o środowisko przez cały rok, dlatego zachęcamy mieszkańców do wprowadzenia ekologicznych nawyków, które wpływają na otaczającą nas przyrodę, róbmy to dla nas i dla przyszłych pokoleń – czytamy na stronie gminy Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

  1. Czy wykorzystywanie małych, nieświadomych zagrożeń dzieci jest zgodne z katechizmem?
    A wykorzystywanie chorych podopiecznych z DPS?
    Władza narzuca podwładnym prace, które to powinny być wykonane i opłacone z budżetu gminy.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here