Burmistrz Krzysztof Szpyt podczas wtorkowych konsultacji społecznych mówił o planach dotyczących budowy dużego zbiornika wodnego.

Kandydaci ubiegający się o stanowisko Burmistrza Lubaczowa przedstawiają swoje wizje rozwoju miasta. Obecny włodarz – Krzysztof Szpyt, również prowadzi kampanię wyborczą. Podsumowuje w niej dotychczasowe działania i kreśli plany na przyszłość.

O tym, że Burmistrz Krzysztof Szpyt wystartuje w wyborach samorządowych i będzie ubiegał się o trzecią kadencję informowaliśmy już początkiem lutego. Niedawno w sieci „odpalił” swoją stronę internetową – https://szpyt.pl/. Prezentuje on na niej, jak zmienił się Lubaczów w ostatnich latach. Wymienia powstanie parku handlowego, modernizacje Miejskiego Domu Kultury, budowę basenu, pojawienia się ronda przy stadionie oraz przy dworcu PKP, wybudowanie obwodnicy miasta, uruchomienie sygnalizacji świetlnej przy ul. Unii Lubelskiej i Konopnickiej oraz Unii Lubelskiej i Wyszyńskiego, a także remonty ul. Kolejowej, Konopnickiej, Hubala, Korzeniowskiego, Krasińskiego, Mały Łążek, Nowickiego, Pszennego, Sieniawskiego, Kurierów AK, Kustronia, Malczewskiego, Obrońców Lwowa, Starzyny, Technicznej, Szopena, Strażackiej, św. Królowej Jadwigi, Rzemieślniczej i Kasztelańskiej.

Krzysztof Szpyt podkreśla również dynamiczny wzrost jakości życia w mieście. Oznajmia, że w Lubaczowie zainwestowanych zostało ponad 100 mln zł. Wylicza, że na remonty dróg i chodników wydano 40 mln zł, na wybudowanie i modernizację budynków przeznaczono 39 mln zł, na zainstalowanie instalacji fotowoltaicznych oraz wymianę oświetlenia ulicznego – 7 mln zł, a na modernizację i sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i budowę oczyszczalni ścieków – 20 mln zł. Na stronie internetowej Krzysztofa Szpyta znaleźć można pełną listę inwestycji. Dostępna jest również ich mapa.

Obecny Burmistrz snuje także plany na przyszłość.

– Po intensywnym okresie inwestycji w infrastrukturę komunalną – drogi, chodniki, basen, Dom Kultury, oczyszczalnia ścieków, wodociągi, obiekty sportowe i odnawialne źródła energii, chciałbym skupić się na wprowadzeniu w Lubaczowie połączonej koncepcji „Slow City” i „Smart City” – mówi Krzysztof Szpyt.

„Slow City” (Spokojne miasto) to idea, która skupia się na poprawie jakości życia mieszkańców małych i średnich miast. Ma na celu promocję takich wartości jak zrównoważony rozwój, ochrona środowiska oraz zachowanie lokalnej kultury i tradycji. Krzysztof Szpyt, by wprowadzić tę koncepcję chciałby uruchomić salę zabaw dla dzieci, wodny plac zabaw, skatepark, strefy wytchnieniowe, zadaszone boisko wielofunkcyjne, lodowisko czy zbiornik wodny (o tym szerzej napiszemy niebawem).

Z kolei „Smart City” (Inteligentne miasto) to idea, która zakłada, że wykorzystuje się zaawansowane technologie, by uczynić miasto bardziej efektywnym, bezpiecznym i zrównoważonym. W tym celu chciałby stworzyć atrakcyjną perspektywę dla młodych ludzi, którzy pracują zdalnie i chcieliby wrócić po studiach w rodzinne strony. Kluczowym elementem byłyby atrakcyjne i dostępne cenowo mieszkania oraz przestrzenie coworkingowe – dostosowane do pracy zdalnej i wyposażone w szybki internet.

Jak podkreśla Krzysztof Szpyt większość planowanych inwestycji jest już w fazie przygotowań i posiada zapewnione finansowanie.

– Dlatego proszę Państwa o możliwość kontynuowania pracy na rzecz rozwoju naszego miasta i powierzenie mi funkcji Burmistrza Miasta Lubaczowa na kolejną kadencję. Postawmy na dalszy rozwój! – mówi Krzysztof Szpyt.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

24 komentarze

 1. Jaja sobie gość robi. Stary a durny tylko obiecuję. Wybór jest tylko między Cencora a Tabin dajmy innym pokazać się bo ten nic sam nie rozpoczął. Kolejny Małecki pisze o odśnieżanie przypomnijmy sobie jak odsniezal teraz drogi jako dyrektor nagle pieniędzy nie było w drugim dniu zimy. Jeden i drugi siebie warci. Szpyt niech powie jak traktował interesantów chamsko i wyganial z gabinetu jak dostał nie ręczne pytanie.

 2. obiecanki cacanki 10 lat kadencji pokazało prawdę obecnego burmistrza my nic nie możemy zrobić my się cały czas uczymy jedno i to samo tłumaczenie itd na rynku też się nic nie dzieje w czasie sylwestra czy wielkiej orkiestry itp a Małecki stan dróg i odśnieżanie nie bo po co zdrowie i życie mieszkańców nie jest wtedy ważne lepiej się tłumaczyć brakiem pieniędzy jak tylko się zima zacznie od pierwszego dnia. Najlepszy kandydat na burmistrza to młody kandydat a nie stary tylko tłumaczą się że nic nie można zrobić i pomniki stawiać za które można by było inne rzeczy przydatniejsze zrobić dla miasta

 3. Pan Szpyt pokazał co potrafi i czas zakończyć swoją kadencję podziękować pożegnać się z mieszkańcami. niech Pan Krzysztof odpowie na pytanie jak traktuje mieszkańców na osiedlu Niemirowska ulica Zielna Miodowa sprzedaje działki miasto a dojazd i zainteresowanie mieszkańcami zero chodzenie proszenie o dojazd do nowych domów zainteresowania kompletnie zeroo

 4. Włodarze, którzy mają nastawienie antyinwestycyjne i twierdzą, że do Lubaczowa żadna inwestycja nie przyjdzie ze względu na niekorzystne położenie nigdy nie przyciągną Inwestorów. Urząd miasta Lubaczowa, który ma niedziałającą stronę BIP (bip.um.lubaczow.pl) żadnych Inwestorów nigdy nie przyciągnie. Wstyd Panowie, trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść z honorem.

 5. A dla mnie dotychczasowy burmistrz może nie jest idealny ale i tak o niebo lepszy od reszty kandydatów mało konkretnych , opowiadających tylko bajeczki z mchu i paproci. Przynajmniej wie o czym mówi . Ma też doświadczenie jak zarządzać miastem i nie zamierza co ważne cofać miejskiego dofinansowania do basenu jak chce ,,dynamiczny” Cencora, bo to oznacza znaczne podwyżki cen biletów dla nas i naszych dzieci.

  • Obecny Burmistrz, też nie miał żadnego doświadczenia jak zaczynał i nawet teraz mówi że się uczy. Miasta nie stać na utrzymywanie nierentownego basenu i basen powinien być otwarty tylko podczas wakacji. Burmistrz opiera swoją kampanię na coworkingu. Przygotowanie przestrzeni coworkingowej nie jest czasochłonną i skomplikowaną operacją i powinno to być przez 10 lat kadencji już dawno zrobione. Burmistrz chce przeznaczyć 2 000 000 na skytepark zamiast np. na wygospodarowanie i uzbrojenie działek inwestycyjnych pod najem dla inwestycji i nowych miejsc pracy. Jaką obecnie ofertę inwestycyjną miasto posiada?

  • Obecny burmistrz jak zaczynał, też nie miał żadnego doświadczenia. Miasta nie stać na utrzymywanie nierentownego basenu, który powinien być otwarty tylko w wakacje. Miasto chce przeznaczyć 2 000 000 PLN na skytepark. Jakie działki inwestycyjne ma miasto przygotowane pod inwestycje i nowe miejsca pracy? Jaką ma ofertę inwestycyjną?

   • Chyba nie był Pan na spotkaniu, była mowa o 1 000 000 i to na dodatek z dofinansowania, po co szerzyć brednie. Burmistrz szuka pomysłu, jak zapewnić młodzieży i dzieciom miejsce do aktywności. Zmiany w Lubaczowie są widoczne gołym okiem, to że nie robi sobie selfi na każdym kroku nie oznacza, że nic nie robi. Jeżeli mówimy o inwestorach, to ciągle powstają na naszym terenie nowe firmy, niestety połączenie z Lubaczowem jest tragiczne i mamy bliskie sąsiedztwo granicy z Ukrainą, która jest w stanie wojny. Nie pomaga to naszej sytuacji.

    • No właśnie, Burmistrz robi spotkania chyba tylko dla swoich, bo nikt postronny o spotkaniach nic nie wie. Miasto zrobiło jakiś audyt, skąd takie stwierdzenie, że bliskość z Ukrainą nie pomaga przyciągnąć inwestorów? Właśnie jest na odwrót. Wojna kiedyś się skończy, prawdopodobnie po wygranej Trumpa w USA. Ukraina nigdy w UE nie będzie. Firmy już szukają terenów inwestycyjnych przy granicy UE z Ukrainą, żeby eksportować na Ukraine, która będzie w trakcie odbudowy. Dostajemy zapytania firm z USA w sprawie możliwych inwestycji (firma produkująca panele dotykowe dla przemysłu) i zatrudnienia ludzi.

 6. Szpyt to jest aparat, najpierw się tarmosi z Hassem, deweloperem, który buduje i chce budować więcej domów dla młodych, ale mówi, że nie ma kasy na kanalizację… a teraz:
  „Kluczowym elementem byłyby atrakcyjne i dostępne cenowo mieszkania” do tego by tu młodych ściągnąć 😀

 7. Przed wrzuceniem negatywnych komentarzy, zachęcam do zapoznania się z informacjami zawartymi na stronie internetowej Krzysztofa Szpyta. Poniżej podaję link. Myślę, że lektura odrobinę odwróci obraz i spowoduje, że osoby które nie widzą, że miasto się zmienilo/rozwinęło będą mogły się przekonać.

  http://www.szpyt.pl

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here