We wtorek (26.03) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbyło się spotkanie z kandydatami KWW Konfederacja Ziemi Lubaczowskiej oraz KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Gościem był m.in. Poseł na Sejm RP Andrzej Zapałowski.

Na tym wydarzeniu zaprezentowano kandydatów KWW Konfederacja Ziemi Lubaczowskiej oraz KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy. Jako pierwszy głos zabrał Mateusz Taraban, który ubiega się o fotel burmistrza Lubaczowa. Jak mówił, chce wprowadzić świeżość i nową jakość w lubaczowskim samorządzie. Przedstawił także główne założenia swojego programu, który oparty jest na pięciu najważniejszych filarach: rozwój gospodarczy, miasto dla seniorów, komunikacja i transport, bezpieczeństwo oraz kultura i rekreacja. Podkreślił zarazem, że najważniejszy jest rozwój gospodarczy i na tym aspekcie funkcjonowania miasta chce się skupić. W tym miejscu wymienił jego zdaniem trzy kluczowe aspekty: lubaczowski inkubator przedsiębiorczości, coroczny międzynarodowy kongres i tworzenie dobrej klasy miejsc pracy.

W trakcie spotkania zaprezentowano również kandydatów do różnych instytucji samorządowych. Na liście Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do Sejmiku Województwa Podkarpackiego znalazł się m.in. burmistrz Narola Grzegorz Dominik, który postanowił nie ubiegać się o reelekcję i chce wykorzystać swoje doświadczenie jako radny wojewódzki. Głos zabrał także Paweł Furgała z Lubaczowa, który jako policjant kładzie duży nacisk na kwestie bezpieczeństwa. Ponadto, przedstawiono  kandydatów do Rady Powiatu Lubaczowskiego – w okręgu nr 2 o mandat powalczy Magdalena Połynkiewicz, w okręgu nr 3 Wacław Chowaniec oraz w okręgu nr 1 Paweł Hass. Poznaliśmy też z kandydatów do Rady Miasta w Lubaczowie m. in. Macieja Kropiowskiego i Zbigniewa Hassa.

Galeria zdjęć.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

7 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here