Dotychczasowy dyrektor Fabryki Maszyn Lubaczów Krzysztof Trofiniak został nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W czwartek (21.03) jego kandydaturę zatwierdziła rada nadzorcza spółki.

Krzysztof Trofiniak to pracownik Huty Stalowa Wola SA w latach 1989 – 2015, oraz Prezes Zarządu tej firmy w latach 2008 – 2015. Od 2015 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, był także Członekiem Zarządu i Przewodniczącym Zarządu Związku Pracodawców Przedsiębiorstw Przemysłu Obronnego i Lotniczego w latach 2008-2015. W 2017 roku Krzysztof Trofiniak trafił do Fabryki Maszym Lubaczów sp. z o. o., gdzie pełnił funkcje Prezesa Zarządu i Dyrektora Naczelnego. W ostatnich wyborach parlamentarnych Krzysztof Trofiniak bezskutecznie kandydował do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

PGZ skupia ponad 50 spółek oraz ma udziały w 32 innych (branże: obronna, stoczniowa, nowych technologii). Od 20 lutego, kiedy rada nadzorcza PGZ odwołała prezesa, wiceprezesa i członków zarządu, do pełnienia obowiązków prezesa oddelegowano prof. Tomasza Siemiątkowskiego. Do obsadzenia cały czas pozostają jeszcze cztery stanowiska członków zarządu PGZ.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

6 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here