Parafia św. Stanisława, dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, wybuduje Magazyn Żywności. Obiekt ma służyć działalności charytatywnej skierowanej do osób potrzebujących i dla instytucji zajmujących się działalnością społeczną.

Prace polegać będą na budowie budynku magazynowego o powierzchni całkowitej 550 m2, z pomieszczeniami socjalnymi i administracyjnymi. Magazyn przeznaczony będzie do nieodpłatnego przechowywania i przetwarzania żywności na cele społeczne. Ważnym elementem inwestycji będzie wykonanie wszelkich niezbędnych instalacji, takich jak wodna, kanalizacji sanitarnej i deszczowa, instalacji elektrycznej, wentylacji, klimatyzacji. Powstać ma także chłodnia i mroźnia. Pojawi się instalacja fotowoltaiczna i winda. Firma ma również zagospodarować teren. Dodatkowo w ramach tej inwestycji zakupione zostaną dwa wózki paletowe elektryczne.

Wykonanie zadania pn. „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu w zakresie wsparcia organizacji zajmujących się dystrybucją żywności na cele społeczne” pochłonie 3 973 515 zł. Inwestycja finansowana jest w prawie 80 % ze środków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Budynek ma zostać wybudowany w rogu działki od strony skrzyżowania ulic Tadeusza Kościuszki i Rejtana. Prace, w formule „zaprojektuj i wybuduj” zrealizuje firma REMBUD Roman Siryk z Oleszyc, a nadzór inwestorski sprawować będzie firma Krzysztof Kopeć GEOBUD Usługi Projektowo-Budowlane, Geodezyjno-Kartograficzne.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here