W najbliższą sobotę, w Gminie Horyniec-Zdrój, odbędzie się Festiwal Piłkarski dla dzieci i dorosłych połączony z Kiermaszem Świątecznym. W czasie imprezy zbierane będą pieniądze dla Pana Pawła Szewczuka, mieszkańca wsi Prusie, zmagającego się z rakiem jelita grubego.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9:00. Wówczas rozpoczną się rozgrywki dziecięce, trwające aż do godziny 14:00. Po ich zakończeniu rozpocznie się turniej oldboy +35. Od godziny 10:00 ruszy Kiermasz Świąteczny, na którym będzie można zakupić wypieki, palmy i ozdoby wielkanocne. W tym czasie będzie także możliwość przejażdżki wozem strażackim, co na pewno sprawi wiele radości dzieciom i dorosłym.

Podczas festiwalu zbierane będą pieniądze na leczenie Pawła Szewczuka. Pan Paweł jest żonaty i ma czwórkę dzieci. Jego żona, Justyna, poświęca się opiece nad synem Stanisławem, który ma zespół Downa. Pan Paweł od lat pracował jako funkcjonariusz Straży Granicznej. Obecnie pełni funkcję sołtysa wsi Prusie i jest prezesem lokalnego klubu honorowych dawców krwi. Będący od lat aktywnym członkiem lokalnej społeczności, sam teraz potrzebuje pomocy. Koszty leczenia, regularne wizyty w szpitalu oraz inne wydatki związane z chorobą sprawiają, że potrzebne jest wsparcie dobrych ludzi.

Pamiętajmy, że wspólnie możemy wiele zdziałać i pomóc innym. Jeśli ktoś nie będzie mógł uczestniczyć w Festiwalu, istnieje również możliwość wsparcia Pana Pawła poprzez portal zrzutka.pl pod linkiem: https://zrzutka.pl/avtzbv.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here