Fot. BiOSG, arch.

Trzema fałszywymi dokumentami próbował posłużyć się obywatel Turcji, który chciał wjechać na Ukrainę przez przejście graniczne w Budomierzu. 27-latek chciał odwiedzić swoją dziewczynę, która mieszka we Lwowie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (17.03), kiedy to mundurowi Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu kontrolowali 27-letniego obywatela Turcji. Cudzoziemiec podróżował autobusem wyjeżdżającym z Polski. Mężczyzna przedstawił do kontroli paszport oraz dokument pobytowy.

Polska karta pobytu od razu wzbudziła wątpliwości mundurowych. Wykorzystując sprzęt oraz wiedzę o zabezpieczeniach dokumentu, strażnicy graniczni szybko ustalili, że karta jest podrobiona. Nie była to jedyna fałszywka, którą posiadał obcokrajowiec. Nieprawdziwe było także zaświadczenie o zameldowaniu oraz umowa o pracę. Za trzy fałszywe dokumenty Turek zapłacił 2 tys. euro – relacjonuje por. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych czynów. W trakcie odprawy granicznej mówił, że chciał wyjechać do Lwowa, aby zobaczyć się z dziewczyną. Teraz ten pobyt może się przedłużyć, gdyż jedną z konsekwencji jakie poniesie jest 3-letni zakaz wjazdu do Polski i innych państw strefy Schengen. O konsekwencjach karnych w związku z wykorzystaniem fałszywek zadecyduje sąd. Po zakończonych czynnościach Turek wyjechał do Ukrainy.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here