Fot. Tomasz Michalski, arch.

Przed nami trzecie spotkanie z cyklu „Rozmowy na Pograniczu”, które odbędzie się w niedzielę (17.03) w Zespole Cerkiewnym w Radrużu. Gościem wydarzenia będzie reporterka i pisarka Aneta Prymaka-Oniszk.

Aneta Prymaka-Oniszk to reporterka i pisarka. Jej książka „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” zdobyła Nagrodę Literacką im. Wiesława Kazaneckiego oraz została Książką Roku Warszawskiej Premiery Literackiej, była również nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Historycznej „Polityki” i Nagrody Historycznej im. Kazimierza Moczarskiego. Najnowszą publikacją autorki jest z kolei pozycja „Kamienie musiały polecieć. Wymazywana przeszłość Podlasia” (Czarne, 2024). To właśnie wokół tych dwóch pozycji przebiegać będzie niedzielna dyskusja, którą poprowadzi dr Krystyna Gielarek-Gorczyca.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu „Rozmowy na Pograniczu”. W jego trakcie o Pograniczu, w kontekście Kresów dawnej Rzeczypospolitej, prowadzone są rozmowy z ludźmi, którzy zajmują się jego definiowaniem, portretowaniem, opisywaniem, którzy dostrzegają jego problemy i wartości.

Początek spotkania w niedzielę (17 marca) o godz. 17:00.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here