W Gminie Horyniec-Zdrój zorganizowano wyjątkowe wydarzenia z okazji Dnia Kobiet, które zgromadziły lokalną społeczność. Wszystko z myślą o uczczeniu tego wyjątkowego święta.

Jednym z wydarzeń było spotkanie autorskie „Pirografka i Krzyżowiec” z udziałem Patrycji Maczyńskiej i Grzegorza Ciećka w Gminnej Bibliotece Publicznej. Poprzedzone wystawą przedwojennych zdjęć, pocztówek, gazet i książek związanych z rozkwitającym Horyńcem jako miejscowości uzdrowiskowej, a ukazującą bogatą historię i kulturę regionu. Ponadto, uczestnicy mieli okazję zapoznać się z historią drzeworytu oraz garncarstwa z Dziewięcierza.

W ramach wyjątkowo kobiecego weekendu, odbyły się spotkania Pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz seniorek z Wójtem Gminy Horyniec-Zdrój Robertem Serkisem. Zwieńczeniem weekendu był niedzielny (10.03) pokaz artystyczny w Gminnym Ośrodku Kultury.

Organizatorzy oraz uczestnicy wydarzeń zgodnie twierdzą, że był to niezwykle udany weekend pełen inspiracji, wspólnego działania i radości.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Horyniec-Zdrój.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

  1. Tak patrzę na fotki z powiatowego dnia kobiet, aż się płakać chce. Jakiś przymusowy zbiór na zaproszenie, jak w PRLu, wypasiony tort z flarami jak na weselu o północy, kreatywność obecnej ekipy jest na poziomie podłogi.
    W Horyńcu jakoś bardziej ekskluzywnie to wyszło.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here