W niedzielę (10.03) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej zorganizowano Gminny Dzień Kobiet. To niezwykle barwne i pełne emocji spotkanie przygotowane było z myślą o wszystkich kobietach z okazji ich święta.

Tego dnia do Baszni Dolnej przybyły Panie związane z samorządem Gminy Lubaczów. W spotkaniu uczestniczyły m.in. reprezentantki Klubów Seniora i Kół Gospodyń Wiejskich, Radne, Sołtyski, Panie które związane z działalnością artystyczną w Zespole Śpiewaczym  „NIESPODZIANKA” i Zespole  Pieśni i Tańca „KRESY”. Nie zabrakło także kobiet, które na co dzień pełnią rolę dyrektorów jednostek gminnych, szkół i  przedszkoli oraz Pań należących do organizacji ZHP, OSP, Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz kobiet bardzo aktywnie działających w stowarzyszeniach w sferze kultury – muzyki, literatury, fotografii oraz sportu.

Na zaproszenie odpowiedziały również Parlamentarzystki Anna Schmidt i Teresa Pamuła, które w swoich inspirujących przemówieniach skierowały wiele ciepłych słów do wszystkich uczestniczek spotkania. Nie zapominały również o Panach – składając serdeczne życzenia z okazji Dnia Mężczyzny.

Słowa uznania i serdeczne podziękowania przekazał również Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, podkreślając, jak ważną rolę kobiety pełnią w życiu Gminy, a dzięki swojej sile, otwartości, odwadze i wrażliwości wpływają pozytywnie na rozwój naszej małej Ojczyzny. Wraz z Przewodniczącym  Rady Gminy Lubaczów – Panem Romanem Cozacem wręczył wszystkim obecnym Paniom kwiaty i listy gratulacyjne.

Gośćmi specjalnymi spotkania były dwie wyjątkowe i wspaniałe kobiety. Znana oraz bardzo lubiana aktorka teatralna i telewizyjna Pani Dominika Ostałowska zaprezentowała na scenie piękne wiersze Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, Szymborskiej, Tuwima Gałczyńskiego,  a bardzo utalentowana i energiczna wokalistka Pani Sylwia Piotrowska, zabrała uczestników w muzyczną podróż po emocjach. Niespodziankę dla Pań przygotowali także druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej  w Krowicy Hołodowskiej,  którzy w swoim scenicznym debiucie artystycznym dostarczyli przybyłym gościom niesamowitej dawki energii i uśmiechu.

Organizując Gminny Dzień Kobiet, każdego roku wyrażamy uznanie dla nieocenionej pracy Pań i wkładu jaki wnoszą w rozwój naszej Małej Ojczyzny – gminy Lubaczów. Wierzymy, że to radosne wydarzenie na długo zostanie w pamięci jego uczestniczek. Dziękujemy wszystkim Paniom, które angażują się w życie społeczne Gminy Lubaczów. Do zobaczenia za rok! – podsumowuje Gmina Lubaczów

Dziękujemy  Dyrekcji i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnej Biblioteki Publicznej oraz pracownikom Kresowej Osady za przygotowanie tego spotkania.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

elubaczow.com, Gmina Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here