Fundacja Folkowisko ruszyła z nowym projektem integracyjnych skierowanym do uczniów dwóch lubaczowskich szkół średnich. „Mosty młodych” mają połączyć młodzież z Polski i Ukrainy.

Do spotkania uczestników projektu doszło kilka dni temu w Chutorze Gorajec. Na miejscu pojawiło się około 20 uczennic i uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki i Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia. Celem inicjatywy, którą zainicjowała Fundacja Folkowisko, jest stworzenie przestrzeni, w której młodzi ludzie mogliby wspólnie rozwijać umiejętności społeczne, wzmacniać empatię oraz kształtować postawy prospołeczne.

Pierwszy dzień programu skupiał się na zintegrowaniu uczestników za pomocą różnorodnych gier integracyjnych, wspólnych zabaw oraz otwartych rozmów. Uczniowie mieli okazję nawiązać nowe znajomości, dzielić się doświadczeniami oraz poznawać kulturę i tradycje. Drugiego dnia programu uczestnicy wzięli udział w zajęciach z doświadczonym trenerem, który prowadził warsztaty dotyczące empatii, radzenia sobie z emocjami oraz dbania o siebie i drugiego człowieka. Zajęcia te miały na celu rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz budowanie zdrowych relacji międzyludzkich – relacjonuje Daria Kuszlik z Fundacji Folkowisko.

Projekt wspierany jest przez Fundusz Obywatelski im. Henryka Wujca.

Galeria zdjęć, fot. Fundacja Folkowisko.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here