W minioną sobotę (02.03) w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach rozegrano turniej piłki nożnej Old-Boy o Puchar Wójta Gminy ubaczów. Zawody zwieńczyły cykl zimowych wydarzeń piłkarskich organizowanych corocznie przez Gminę Lubaczów.

Cykl tworzyły turnieje o Puchar Wójta juniorów, seniorów, służb mundurowych, Old-Boy 40+ oraz po raz pierwszy turniej Żaków, których sekcje zostały utworzone w kilku gminnych LKS-ach. W minioną sobotę mecze rozgrywały natomiast drużyny złożone w większości z byłych zawodników Ludowych Klubów Sportowych z terenu Gminy Lubaczów.

Rywalizacja o zwycięstwo była bardzo emocjonująca i toczyła się do samego końca. Jeszcze przed rozpoczęciem ostatniego meczu nie było wiadomo której drużynie przypadną poszczególne miejsca na podium oraz kto okaże się końcowym zwycięzcą. Ostatecznie numerem „jeden” okazali się byli piłkarze „START” Lisie Jamy, którzy na zakończenie turnieju pokonali zawodników z Młodowa. Drużyny znajdujące się na podium otrzymały piękne puchary, a pozostałe kluby dostały pamiątkowe dyplomy. Wręczali je Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Pani Jolanta Włoch – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach oraz Aleksandra Pietrycka córka jednego z zawodników LKS „HURAGAN” Basznia Dolna, która wraz z tatą przyjechała na ten turniej specjalnie z Krakowa.

Zdobywcą największej ilości bramek w całym Turnieju został Filip Baran reprezentujący LKS „START” Lisie Jamy, który siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych. Kolejne wyróżnienia otrzymali zawodnicy z drużyny LKS „WALTER” Opaka. Tytuł najlepszego bramkarza uzyskał Krzysztof Janczura, natomiast najstarszym zawodnikiem turnieju został Tadeusz Kubiszyn.

Zawody sędziowała trójka arbitrów: Paweł Paryniak, Michał Szczybyło oraz Mariusz Franus.

W efekcie sportowych zmagań w Turnieju OLD BOY 40+ drużyny zajęły następujące lokaty:
I miejsce – LKS „START” Lisie Jamy
II miejsce – LKS „HURAGAN” Basznia Dolna
III miejsce – LKS „ROLNIK” Wólka Krowicka
IV miejsce – LKS „ZRYW” Młodów
V miejsce – LKS „WALTER” Opaka

Sam turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, oprócz sportowej rywalizacji ważny był także proces integracji zawodników, którzy po raz kolejny mieli możliwość spotkać się z dawnymi kolegami z murawy i przypomnieć sobie lata swojej boiskowej aktywności.

Gratulujemy piłkarzom wielkiej sportowej pasji oraz dziękujemy za tę turniejową rywalizację, która dzięki zaangażowaniu wszystkich zawodników była bardzo emocjonującym wydarzeniem. Słowa uznania kierujemy również w stronę sędziów. Dziękujemy także dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach za przygotowanie obiektu sportowego oraz poczęstunku dla uczestników – podsumowuje gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.

elubaczow.com, gminalubaczow.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here