W czwartek (29.02) w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyło się Sportowe Podsumowanie Roku 2023 w Gminie Lubaczów. Spotkanie, które zgromadziło utalentowanych sportowców, jak i osoby zaangażowane w rozwój sportu na lokalnym szczeblu, było okazją do złożenia im gratulacji i podziękowań.

Podczas uroczystej gali nagrodzono wyróżniających się sportowców, podziękowano ich rodzicom, trenerom, nauczycielom, prezesom Klubów, działaczom i pasjonatom sportu. Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel w trakcie swojego wystąpienia podsumował także działania samorządu w zakresie inicjowania działań sportowych, zapewnienia odpowiedniej infrastruktury, organizacji wydarzeń i kampanii, dziękując jednocześnie wszystkim, dla których sport jest pasją i radością.

Statuetki i upominki z rąk Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy Lubaczów Romana Cozaca otrzymali za swoje osiągniecia w roku 2023 w kategorii:

Warcaby: zrzeszeni w Międzyszkolnym Uczniowskim Klubie Sportowym Libero Basznia Dolna: Małgorzata Szutka, Filip Młodowiec i Łukasz Malec, a także ich trener Michał Szczybyło i Prezes Klubui Edyta Hass,
Lekkoatletyka: zrzeszone w Stowarzyszenie Klub Młodego Lekkoatlety Lubaczów – Lena Nazarczuk, Magdalena Wojciechowska, a także ich trener Stanisław Ważny,
Nordic Walking: wyróżnienie w tej kategorii za całokształt sportowych osiągnieć otrzymała Małgorzata Kubiszyn,
Biegi na orientację i radioorientację: Maciej Mazurek, podziękowania otrzymał również Jan Mazurek – popularyzator tej dyscypliny sportu i organizator wielu wydarzeń oraz biegów na orientację i radioorientację,
Piłka nożna – najlepsi piłkarze z poszczególnych LKS-ów wybrani przez swoich klubowych kolegów to: Zdzisław Konopka (LKS Walter Opaka), Grzegorz Furgała (LKS Rolnik Wólka Krowicka), Paweł Chomyszyn (LKS Graniczni Krowica Hołodowska), Piotr Zaremba (LKS Zryw Młodów), Dawid Siudy (LKS Start Lisie Jamy), Jarosław Gutowski (LKS Huragan Basznia Dolna), Michał Krzemiński (Piast Antoniki), najlepszym piłkarzem wszystkich klubów sportowych w gminie Lubaczów głosami najlepszych piłkarzy z poszczególnych klubów został wybrany Paweł Chomyszyn (LKS Graniczni Krowica Hołodowska), podziękowania i życzenia otrzymały również poszczególne Ludowe Kluby Sportowe.

Podczas spotkania została także wyróżniona rodzina Państwa Rykałów z Krowicy Hołodowskiej w kategorii sportowa rodzina. Każdy z jej członków uprawia jakąś dziedzinę sportu począwszy od nordic walking, przez biegi, siatkówkę, tenis stołowy po piłkę nożną. Dla nich jest on formą wspólnego spędzania wolnego czasu i robią to z wielką radością.

Rozwijanie sportowych pasji zaczyna się już w szkole dlatego dyrektorzy szkół i nauczyciele wychowania fizycznego otrzymali podziękowania i życzenia dalszego zaangażowania w rozwój sportowych talentów uczniów oraz satysfakcji z ich osiągnięć.

Dziękujemy wszystkim Państwu za udział w tym wydarzeniu i życzymy dalszych sportowych sukcesów, niesłabnącej pasji i radości z tego co robicie, dumy z osiągniętych wyników. Niech rok 2024 przyniesie Państwu kolejne medale, nagrody, awanse – podsumowuje gmina Lubaczów.

Galeria zdjęć, fot. Gmina Lubaczów.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here