Platformy Startowe Start in… to nazwa nowego projektu, który ma na celu wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć i rozwój przedsiębiorczości w Polsce Wschodniej.

Platformy Startowe Start in… to program inkubacji dla startupów, które mają pomysł na innowacyjny produkt lub usługę i chcą go zweryfikować i rozwijać pod okiem doświadczonych mentorów i ekspertów. Program oferuje nie tylko wsparcie merytoryczne i doradcze, ale także możliwość uzyskania mikrograntu na etapie inkubacji oraz dofinansowania na późniejszym etapie. W ramach realizacji projektu przewidziano dwie ścieżki wsparcia: horyzontalną – obejmująca projekty z dowolnej branży oraz dedykowaną ścieżkę dotyczącą szeroko pojętej branży motoryzacyjnej.

Wsparcie ma obejmować innowacyjne przedsiębiorstwa typu startup od momentu ich rejestracji w formie spółki kapitałowej do czasu stworzenia minimalnej wersji produktu (MVP) i przygotowania modelu biznesowego.

Utworzony w ramach projektu Panel Ekspertów będzie wybierał najlepsze pomysły do procesu inkubacji. Przy ocenie projektów uwzględniane będą kryteria związane z innowacyjnością pomysłu, przewagami konkurencyjnymi, potencjałem biznesowym, doświadczeniem i kwalifikacjami pomysłodawców oraz osób wchodzących w skład zespołu, wykonalnością przedsięwzięcia.

Projekt jest realizowany przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. we współpracy z ARR MARR S.A. z Mielca, Kieleckim Parkiem Technologicznym, Accelpoint Sp. z o.o. oraz Speedup VCG Sp. z o.o. Projekt „Platformy Startowe Start In…” finansowany jest z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027”.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here